Ya Şedidel Batşi Yaparak Karşı Tarafı Kahrettim

Ya Şedidel Batşi Duasının Tanımı Nedir ve Ne Şekilde Uygulanır?

Şedidel; oldukça şiddetli, çok şiddetli anlamına gelmektedir. Batşi; kıskıvrak yakalamak anlamına gelmektedir. Ya Şedidel Batşi Duası kahır duası olarak bir kişinin bir diğerinin kalbine sıkıntı vermek için okuduğu beddua olarak ifade edilmektedir.

  • Duayı okurken kötülük yapan kişi ile annesinin adı ve yine ikinci kez kötülük yapan kişinin ve annesinin adı nasıl ve kime okunacaksa yazılarak kötülük etmiş birini perişan ve pişman etmek için okunmaktadır.

Üzülen kişiler kötülük yapan zalim kişiler için öncelikle 660 defa ”Ya Şedidel Batşi” duasını okumaktadır. Duada isimlerin okunacağı yerler anlaşılır şekilde gösterilmektedir. Kahır ayetleri olduğu için dikkatli davranılması önemli olmaktadır.

  • Okunacak olan kişinin gereken bilgilerinin bulunması önem taşımaktadır. Bu dua herhangi bir günahsızın canını yakmak için asla okunmamalıdır. Aksi halde suçsuz birinin cezalandırılması söz konusu olmaktadır.

Okunacak olan kişinin canınıza, namusunuza ve malınıza kastetmesi gerekmektedir. Utarit saatine göre okumak oldukça etkili olmaktadır. Niyetin başlarken ve bitene kadar tekrar etmesi son derece önemli olmaktadır.

Ya Şedidel Batşi Hangi Durumlarda Okunmalıdır?

Kahır duası olan Ya Şedidel BatşiDuası her durumda okunacak bir dua değildir. Herkese ve bilhassa kızınca herkese okunması oldukça sakıncalıdır. Bu duanın kişilere okunması için bazı durumların ortaya çıkmış olması gerekmektedir. Bu durumlara yakından bakmak gerekirse;

  • Canınıza kastedildiyse,
  • Bir kişi namusunuza göz diktiyse,
  • Malınıza kastedildiyse,
  • Kötülük yapılarak aile düzeniniz bozulmak istendiyse bu dua okunabilir.

Aksi halde bu dua zevk için asla okunamaz. Müminlere kızılarak okunmak istendiğinde okuyan kişiyi mutlaka kötü yönde etkilemektedir.

İlgili Yazı: Yumurta Büyüsü

Ya Şedidel Batşi Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Dua şiddetle yakalamak manasını taşıdığından ötürü, okuyan kişinin hakkının yenmesi, canının yanmış olması, namusuna göz dikilmiş yani taciz edilmiş olması, malın çalınması veya öldürmeye teşebbüs edilmiş olması gibi hayati risk taşıyan, maddi ve manevi çöküşe zemin hazırlayan girişimlerde bulunan kişilere yönelik okunmaktadır.

Ya Şedidel Batşi Duası okuyan kişi isabet etmesini istediği kişinin adı ve anne adını bilmek zorundadır. Kahır dualarında gerçek bir sebep ortada yok ise (yani kişilerin canı yanmadıysa) kesinlikle duaların okunması doğru değildir. Aksine çok büyük günahtır. Okuyan kişiye aynen geri dönmektedir. Bu hususları değerlendirerek bu duanın belirtilen şekillerde okunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ya Şedidel Batşi Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Kötülük görüldüğünde okunabilecek olan Ya Şedidel Batşi Duası kötülük yapan kişiyi perişan etmek için okunmaktadır. Duanın 660 kez okunması gerekmektedir. Kahır duası olan bu duayı okuyacak olan kişinin anne adı ve kendi adının duanın belirtilen yerlerinde zikredilmesi gerekmektedir.

Zevk için okunamayacak olan bu dua, çok ciddi saldırı altında kalındığında, kasten zarar verilmek istendiğinde okunacak özel bir dua olmaktadır. Çoğu kez okunan bu dua suçsuz birine okunamayacak kadar özeldir. Bu dua Utarit yani Merkür saatinde okunması gereken bir kahır duasıdır. Bu saatlerde okunması tesirli olmaktadır.

Ya Şedidel Batşi Duasının Türkçe Anlamı Nedir?

İçerisinde kahır ayetlerini barındıran Ya Şedidel Batşi Duası kelime grubu olarak incelendiğinde; Batşi kelime anlamı olarak kıskıvrak yakalamak anlamını taşırken Şedidel ise çok şiddetli anlamına gelmektedir. Bu ayetler bakıldığında kötülük edenleri pişman etmek için okunmaktadır.

Duada kötülük yapan kişinin adı ve anne adı iki kez okunarak kahrı perişan etmek, kalbine sıkıntı vermek istenmektedir. Daha açık örnek vermek gerekirse; Sinan isminde bir şahsın Kiraz isimli bir şahsın canını yaktığı farz edilirse, niyet şu şekilde olmalıdır:

“Allah’ım Sinan isminde bir şahıs, anne adı Sema olan ben Kiraz’ın canını yaktı, rızkıma engel oldu. Bu Sinan’ın anne adı da Kezban. Allah’ım Sinan ibni Kezban’ı bana yaptığı kötülüklerden dolayı cezalandır. Kahrı perişan et.”

Şurası da çok önemlidir ki bu kişinin anne adı bilinmiyorsa Havva olarak isimlendirilmelidir.

Duanın Arapçası şöyledir:

“Fi kulübihim maradun fe za dehum (burada kişinin adı ve anne adı okunacak) allahu murada ve lehum (burada kendi isminiz ve anne adınız okunacak) azabun elimun bi ma kanü yekzibüne bi hakkı ya kahharül kabıdül şedidel batşi seriül mücibu.”

Bu duayı yaparken Türkçe anlamını da düşünerek yapmalısınız.

Şu tavsiye de çok mühim:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem kitabı indirip hemen okumaya başlamak için tıklayın. (Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir