Rüyada Eski Sevgiliyle Barışmak Tehlike ve Musibet Habercisidir Dikkat!

Rüyada Eski Sevgiliyle Barışmak Ciddi Olaylara İşarettir, Ayrıntılara Dikkat!

Rüyada eski sevgiliyle barışmak konusunda yapılan tabirleri incelediğimizde gerçekten bizler de hayrete düştük, çünkü bu rüyanın ciddi anlamda tehlike ve musibet habercisi olabileceği çok açık.

 • İslam alimlerinin görüşlerine göre rüyada eski sevgili ile barışmak, tehlike ve musibet habercisidir; bu nedenle rüya sahibi son derece dikkatli olmalı ve karşısına çıkabilecek olaylar karşısında temkini elden bırakmamalıdır şeklinde yorumlar yapmışlardır.

Rüya, telaş ve stresin habercisi olabileceği gibi kişiyi ölüme dahi sürükleyebilecek hastalıkların ve duyarsızlıkların göstergesi de olabilir; hayatın anlamsızlığı şeklinde tabir edildiği gibi hayattan hiçbir şekilde zevk alamamak ve kimsenin rüya sahibini anlamaması gibi kötü bir tabirle de karşımıza çıkmaktadır.

 • Fakat İslam alimleri rüyada eski sevgiliyle barışmak nedir sorusuna, bu sorunun cevabını ayrıntılarda aramalısınız ve ayrıntılara son derece dikkat etmelisiniz şeklinde yorumlar yapmışlardır, işte ayrıntılar:

Rüyada Eski Sevgiliyle Barışmak Diyanet

Diyanet tabirine göre rüyada eski sevgiliyle barışmak, kişinin bazı girişimlerde bulunacağına ve bu girişimler neticesinde bazı insanlar tarafından haksız yere suçlanacağına, bu suçluluk duygusunu üzerinden atabilmek için rüya sahibinin bazı girişimlerde daha bulunacağına işaret etmektedir ve rüyanın bir kısır döngüye delâlet ettiği bildirilmektedir.

 • Diyanet tabirine göre rüyada eski sevgiliyle barışmak, kişinin bazı iş ve işlemlerinde başarısız olduğunu ve yeni adım atması halinde yeniden başarısız olacağını göstermektedir; fakat rüya sahibi bıkmadan usanmadan ve azimle hareket ederse, bunu yaparken de aynı zamanda Cenab-ı Haktan yardım dilerse, Allah’ın izniyle en güzel şekilde başarıya ulaşacak ve karşısındaki bütün engelleri ve handikapları kaldıracaktır.

Rüyada eski sevgiliyle barışmak, Diyanet tabirine göre korkunun ve kaygının tavan yapması; kişinin ruhunu sarıp sarmalaması ve rüya sahibinin ciddi bir korku içerisinde kalması mânâsına da gelir, bu nedenle kişi dikkatli olmaya davet edilir.

Rüyada Eski Sevgilinin Barışmak İstemesi

Bir kişi rüyasında eski sevgilisinin kendisi ile barışmak istediğini görüyorsa, bu kişinin bazı durumlarda risk almaması ve bazı tehlikelere karşı temkinli olması gerektiğine delalet eder; çünkü tarihte bu rüyayı görüp de risk alan ve kendisini tehlikeye atan insanların heba olup gittikleri ve ölüme sürükleyedikleri bilinmektedir.

 • Bununla birlikte rüyada eski sevgilinin barışmak istemesi, kişide gizli bazı yetenekler olduğuna da vurgu yapmaktadır ve rüya sahibinin bu gizli yeteneklerini açığa çıkarabilmesi halinde muazzam bir noktaya ulaşıp insanların nazarında takdire şayan bir kişi haline gelebileceği de bildirilmiştir.

Rüyanın garip bir şekilde asalak olmaya ve başkasının sırtından geçinmeye ve dilenmeye delalet eden bir boyutu da bulunduğu için kişi, bundan sonraki hayatında asil ve vakur bir şekilde hayatına devam etmeye ve herhangi bir kişiye ihtiyacını açmamaya gayret göstermelidir.

İlginizi Çekecek: Seven Erkek Nasıl Davranır Diyenler için Müthiş Bilgiler, Şaşıracaksınız!

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem kitabı indirip hemen okumaya başlamak için tıklayın. (Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

Evliyken Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Bir kişinin evli olmasına rağmen rüyasında eski sevgilisini görmesi, rüya sahibinin evine bazı önemli misafirlerin geleceğine, bu önemli misafirler sayesinde kişinin hayatının değişebileceğine ve bu değerli insanların rüya sahibine özellikle maddi anlamda katkı sunacaklarına işaret etmektedir.

 • Evliyken rüyada eski sevgiliyi görmek, eve gelen davet şeklinde tabir edilebileceği gibi kişinin rehavete kapılmak ve hayattan bıkması, hayatı boşlaması ve bütün azmini yitirmesi şeklinde de tabir edilir ve kişinin son dönemlerde muazzam bir boşluk içerisinde bulunduğuna delalet eder.

Rüya, aynı zamanda maddi konularda rahatlamak ve kem gözlerden uzak durmak gibi manidar tabirlerle ön plana çıkar, bu nedenle rüya sahibi müjdelenir ve bu rüyanın kendisi hakkında hayırlı gelişmelere işaret ettiği bildirilir.

Rüyada Eski Sevgiliyle Karşılaşmak

Kişinin rüyasında eski sevgilisi ile karşılaşması, aslında rüya sahibinin çok fazla bilgili olduğunu ve bu bilgisini şimdiye kadar nasıl kazanmış olduğunu kendisinin de bilemediğini gösterir ve birçok durumda karşılaştığı insanların ne kadar bilgisiz olduğunu fark ettiğine işaret eder.

 • Bu anlamda rüya sahibi ciddi bir şekilde hayattan bıkmış ve cahil insanlarla muhatap olduğu için kendisini kınamaktadır yorumu yapılır.

Rüyada eski sevgiliyle karşılaşmak, insanları hor ve hakir görmeye, onların aşağılık bir mahluk olduğunu düşünmeye ve onları gerçek anlamda değersiz görmeye işaret etmektedir; fakat Rüya sahibi bu düşüncesinden vazgeçip her insanın Cenab-ı Hakk’ın yarattığı önemli bir değer olduğunu kavraması gerektiği de ifade edilir.

 • Rüya, aynı zamanda kişinin son zamanlarda ciddi hatalar yaptığını ve ciddi yanlışlara imza attığını, bu gibi durumlardan kendisini alıkoyması gerektiğini, aksi takdirde değişik musibetlerle karşılaşabileceğini gösterir ve hayatının gidişatının kötüleşebileceğine de işaret etmektedir.

Rüyada eski sevgiliyle karşılaşmak, aynı zamanda insanın önünü görmeden hareket etmemesi ve tedbirli olmadan harekete geçmemesi gerektiğine de işaret ederek rüya sahibinin önlem alması ve tedbirli olması gerektiğine vurgu yapar. Bu nedenle kişi gerçek anlamda düşünüp taşınmadan ve ince eleyip sık dokumadan hareket ederse sıkıntılara maruz kalacaktır.

Rüyada Eski Sevgiliyi Öpmek

Rüya, kişinin bazı yabani insanlara karşı kendisini savunmak zorunda kalacağına, bu savunma esnasında ciddi anlamda emek ve efor sarf edeceğine, bu durumun da kendisini gerçek anlamda yıpratacağına işaret ederek kişinin yine de yabani insanların ve saldırgan kişilerin saldırısına ve düşmanlığına karşı gerçekten önlem alması gerektiğine işaret etmektedir.

 • Rüyada eski sevgiliyi öpmek, eski dostlarla kişinin arasının açılması ve onların kendisine artık kin ve intikam duygusuyla yaklaşması anlamına da gelir ve bu nedenle kişinin hayatının gidişatının kötülük ekseninde yol alacağına da işaret edilir.

Eski sevgiliyi öpmek ile ilgili rüyalar, bazı olayların giderek büyüyeceğine ve bu durumun rüya sahibine eziyet ve keder vereceğine de delalet etmektedir.

Rüyada Eski Sevgiliyle Konuşmak

Eski sevgiliyle konuşmak ile alakalı rüyaların özellikle bazı konularda acemilik çekmek anlamına geldiği bilinmektedir ve rüya sahibinin bu acemiliğini atlatabilmesi için doğru düzgün insanlardan ve alanında uzmanlaşmış kişilerden yardım alması gerektiğine de işaret etmektedir.

 • Rüyada eski sevgiliyle konuşmak, acemilik çekmek şeklinde tabir edildiği gibi kişinin içinde bir ukte kaldığına ve içindeki bu ukteyi bir türlü çözemediğine işaret eder ve rüya sahibinin psikolojik anlamdaki yıpranmışlığına gönderme yapar.

Rüya sahibi bu rüyanın aynı zamanda önyargıya işaret ettiğini de bilmeli ve önyargılarından kurtulup kendisini bu gibi kötü düşüncelerden alıkoyması gerekmektedir.

Rüyada eski sevgiliyle konuşmak, yeni tanışılan insanlarla rüya sahibinin arasının iyi olacağına, fakat bu yeni insanların aslında kişiye mutluluk ve huzur getirmek yerine dert ve keder getireceğine de işaret ettiği için rüya sahibi, temkinli olmalı ve yeni tanışılan insanlarla arasını yapmaya çalışırken dikkatli davranmalıdır.

Rüyada Eski Sevgiliyle Gezmek

Rüya, kişinin son zamanlarda güzelliği dillere destan olan birine aşık olacağına ve bu aşkın kişiyi gerçek anlamda yıpratacağına ve hırpalayıcı olacağına işaret ederek kişinin aşk ateşinde yanacağına, fakat zaman içerisinde pişip olgunlaşacağına da işaret etmektedir.

 • Rüyada eski sevgiliyle gezmek, birine aşık olmak mânâsına gelmekle birlikte kaygı durumunun tavan yapacağına; yani rüya sahibinin son zamanlarda yaşadığı olaylar neticesinde anksiyete yaşayacağına da gönderme yapar ve bu anksiyete ve kaygının zaman içerisinde geçebileceğine de işaret eder.

Eski sevgiliyle gezmek ile alakalı rüyalar, aynı zamanda kişinin anne baba duasına muhtaç olduğuna; çünkü daha önce onların duasından mahrum kaldığına da işaret ederek rüya sahibinin bilhassa dini hassasiyet göstermesi gerektiğinin vurgusu olarak da karşımıza çıkar.

 • Bu rüya, İslam alimlerine ve rüya yorumcularına göre aynı zamanda kişinin önemli insanlardan nasihat dinlemesi ve onlardan öğüt alması halinde hayatının daha düzenli bir şekilde yürüyeceğine ve daha isabetli kararlarla daha güzel noktalara gelebileceğine de işaret ettiği için, oldukça manidar bir içerik ile ön plana çıkar.

Evet, bu yazımızda rüyada eski sevgili ile barışmak hususunda bilinmesi gereken en önemli tabirleri mercek altına almakla birlikte İslam alimlerinin en değerli görüşlerini de aktararak siz değerli okurlarımıza sahih bir içerik sunmaya çalıştık, bununla birlikte sitede biraz daha dolaşıp farklı yazılarımızı okumanızı da tavsiye etmekteyiz.

Bu anlamda aşağıdaki yazımız da dikkatinizi çekecektir: Erkeği Âşık Etmenin Yolları, Bu Yazıyı Her Kadın Mutlaka Okumalı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir