Miftahul Cennet Duası İnsanların Hayatını Değiştiriyor

Miftahul Cennet Duası Nedir, Masın Okunur, Nelere Dikkat Edilir?

  • Müslümanlar arasında Kuran’da olmayan ama rivayet edilmiş olan bazı dualar bulunmaktadır. Miftahul Cennet duası da rivayet edilmiş dualardan birisidir. Hatta aktarılanlara göre Peygamberimiz Aleyhissalatu Vesselâm, bir gün mescitte otururken aniden Cebrail gelmiş ve Efendimiz’e Yüce Allah’ın selamını ve yanı sıra bir dua getirdiğini söylemiş ve kendine gönderilmiş bu duanın kendinden önce gelen hiçbir peygambere gönderilmediğini de dile getirmiş. Bu duanın okunmasının çok büyük sevap olduğunu da eklemiş. Bu duayı bir dileği olan bir hacetini gidermek isteyen tün insanların okumasını söylemiş.

İşte Miftahul Cennet duası için rivayet edilenler bu şekildedir ve hacetlerin giderilmesi için okunan özel bir dua olarak karşımıza çıkmaktadır.

Miftahul Cennet Duası Hangi Durumlarda Okunur?

İnanan kullar için Yüce Allah’a hallerini arz etmek ve sıkıntılarının giderilmesi için okunacak olan Miftahul Cennet duası, ondan herhangi bir şey istemeniz için edilecek olan en güzel dualardan biridir. Bu nedenle eğer bir hacetiniz var ise oldukça etkili olan bu duayı okuyarak derman, şifa, huzur, saadet ve güzellik beklemelisiniz.

  • Allah ve kulları arasında oldukça güçlü bağlar vardır. Kulların miracı olan namaz ve dua gibi… Dua Allah ve kullar arasında kurulmuş bir köprü vazifesi görmektedir. Kulların samimiyetle dua etmesi ile bu köprüler kurulur ve dualarının karşılığı onlara verilir.

Yüce Allah sadece kendinden istenilmesini emretmektedir. Ayrıca kullarının kendisine dua etmelerinden ve hallerini arz etmelerinden oldukça hoşnut olmaktadır. Bu nedenle Miftahul Cennet duası gibi duaları okuyarak ve istemekten bıkmayarak dua kapılarını aşındırmaya devam ediniz.

Unutmayın ki Allah size duanızın karşılığını vermek ister ise o dua için her şeyi yaratarak size sunmaktadır. Bu nedenle Allah’tan isterken gönlünüzü tam olarak açın ve son derece samimi olun ki Rabbiniz sizin duanızı kabul eylesin.

Miftahul Cennet Duasının Sözleri Şöyledir:

Fakat bu duayı okuyanlar aynı zamanda duanın manasını da muhakkak düşünmek zorundadır, anlamı aşağıda:

Miftahul Cennet Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

İnanan kulların hemen hepsi bilir ki edilen duaların tesirli olması için ilk gereken şart samimi bir duanın edilmesidir. Miftahul Cennet duası hastalıkların şifa bulması için, özel hayatta yaşanan her türlü sıkıntı için, ruhen yaşanan bazı sıkıntıların geçmesi için, arası açık olan eş veya yakın dostlar için, akraba ve çevre tarafından sevilen biri olmak için, kazalardan belalardan korunmak için, zenginlik, bolluk ve bereket için oldukça tesirli olmaktadır. Bu konularda yaşanan her türlü sıkıntı bu duanın edilmesi ile çözüme kavuşacaktır inşâallah.

İlgili Yazı: Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua 99 Ya Vedud Esması ile

Miftahul Cennet Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Bu özel duanın tamamı Kuran’da var olan ayetlerden oluşmaktadır. Bu nedenle duayı okurken abdestli olunması uygundur. Duaların kabul gördüğü vakitler olarak kabul gören sabah namazı ve yatsı namazından sonra veya Perşembe gecesi, Cuma namazı ile sela arasında kalan vakitte okunması makbuldür. Miftahul Cennet duası okunmadan evvel mutlaka hacetinizi dile getirmelisiniz.

Miftahul Cennet Duasının Türkçe Anlamı

Miftahul Cennet duası için cennetin kapılarını açan dua denilmektedir. Sadece Allah’tan isteyen ve her şeyin sahibinin sadece Allah olduğuna inanan herkesin okuyabileceği özel ve oldukça güçlü bir duadır.

  • Bu duayı okuyan kişiler Allah’ın tek olduğunu, ondan merhamet dilediklerini kendilerini cennet ile ödüllendirmelerini, günah işlemekten korunmak istediklerini, Peygamberimizin Allah’ın elçisi olduğunu, kulları sadece Allah’ın affedeceğini, Allah’ın hep yanlarında olmasını istediklerini, Allah’ın çok yüce ve bağışlayıcı olduğunu, kendilerine acımalarını ve affetmelerini söylemektedirler.

Pek çok duanın ayetlerinden meydana gelmiş olan bu duayı okurken çok daha iyi halinizi arz etmek adına yalnızken okumalısınız. Aslında duanın Arapçası biraz uzundur. Bu nedenle ezberden okunmasında güçlük çekilebilir. Duayı bir yere yazarak okumanızın her hangi bir mahsuru yoktur. Bu duayı ederken asıl amaç sıkıntınızın geçmesi için Allah’tan yardım dilemektir. Bu nedenle duanıza başlamadan evvel ne isteyeceğinizi tam olarak belirlemek Allah’ın izniyle işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem kitabı indirip hemen okumaya başlamak için tıklayın. (Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir