Kadeh Duası Okuyanlar Muradına Kavuşuyor, Mutluluğu Yakalıyor

Kadeh Hangi Dilek ve Hacetlerin Gerçekleşmesi İçin Okunmaktadır?

İsteğini elde etmek ve muradına kavuşmak isteyenler kadeh duası yapmaktadır. Çok tesirli bir duadır. Dilek ve hacet duası olarak yapılır. Daha önce yapan ve muradına eren çok sayıda mümin olmasından tesiri anlaşılmaktadır. Su bardağı kelimesinin eski dönemlerdeki adı kadehtir. Çok eski kaynaklarda su bardağı veya su kabı yerine kadeh kelimesinin kullanıldığı bilinmektedir.

Dua ibadettir. İbadet neticesinde sevaplar kazanılır. Kadeh duasının adı, duanın yapılması ile inen sevapların ve nurların kişinin manevi kabında veya bardağında toplanmasından ileri gelmektedir.  Suyun bardakta toplanıp insanı rahatlatması gibi duanın nurları da toplanarak istediği şeyin olmasıyla rahatlatacaktır. Kadeh kelimesinin içki ile hiçbir alakası yoktur.

Her türlü dilek ve istediğin gerçekleşmesi için kadeh duası okunabilir. Dilek ve isteklerin helal dairesi içinde olması şarttır. Günah olan, dinimizin yasakladığı bir durum için kadeh duası asla okunmaz. İslami kaynaklarda kadeh duasının şu durumlar için okunabileceği ifade edilmektedir:

 • Helal rızık kazanarak berekete ulaşabilmek için
 • Özel ve kalp hayatında mutluluğa ve huzura kavuşmak için
 • İçki, kumar, büyü, uyuşturucu ve zina gibi kötü ve haram alışkanlıklardan kurtulmak için
 • Maddi ve manevi hastalıklardan şifa bulmak için
 • Evlatların hayırlı olması, hayırlı evlatların olması için
 • Başarıyı elde etmek için
 • Hayırlı kapıların açılarak hayırlı kısmetlerle nasiplenmek için
 • Yaşanan sıkıntılı dönemleri problemsiz ve kazasız atlatmak için
 • Vesveseden kurtulmak için

Belirtilen durumların dışında haram olmayan her türlü dilek, murat ve niyet için kadeh duası okunabilir.

Kadeh Duasının Tesirini Artırmak İçin Büyük Alimlerin Bazı Tavsiyeleri

Günde iki defa okunması tavsiye edilen kadeh duası muazzam etkili bir yakarıştır. Günde iki kere okunması gereken duanın birincisi sabah namazı ile gün doğumu arasında okunur. Diğer ikincisi ise yatsı namazını kıldıktan sonra okunur. Duanın tesirini artırmak için belirtilen zamanlarda okumaya özen gösterilmelidir. Her vakitte dua 1 kere okunur. Fakat dileyen kişi duanın sözlerini 3’er kere tekrar edebilir.

Hastalıktan veya kötü alışkanlıklardan kurtulma gibi çok önemli şeyler için okunduğunda duanın sözcüklerinin 3 kere tekrar edilmesi efdaldir. Sahabeler, dilek ve hacet için dua ettiklerinde lafızları 3 kere tekrar edermiş. Sayı artırılırken içtenlik ve samimiyet kaybedilmemelidir. Ayrıca dua bir gün yapılıp bırakılmamalıdır. Duada ısrarcı olunmalıdır.

Kadeh Duasının Okunma Usulü Nasıldır?

İsteği ve haceti olan müminler kadeh duası ile Allah’a yalvaracaksa 7 gün okumalıdır. Kadeh duasının 7 gün okunması tavsiye edilir. Cuma günü başlanan dua Perşembe okunarak bitirilir. Alimlerden bir kısmı ise duanın 7 gün ile sınırlandırılmasına karşıdır. İstenilen şey gerçekleşinceye kadar okunmalıdır derler. Kadeh duası için;

 • Duaya duyulan saygının göstergesi olarak abdest alınmalı
 • Merhamet kapılarının açılarak duanın kabulünün hızlanması için sadaka verilmeli
 • Dua ettikten sonra hemen kalkılmayıp kıbleye karşı oturularak tefekkür edilmeli
 • Duaya başlamadan önce birkaç kısa sure, bitirdikten sonra Fatiha suresi okunmalı
 • Uzun olduğundan şaşırmamak için metinden okunmalıdır.

Kadeh Duasının Sözleri

Kadeh duasının sözleri nispeten uzundur. Bu nedenle pek çok mümin tarafından ezberlenerek okunması zor olmaktadır. Bu hususta büyük alimle dua sözlerinin yazılı bir metin üzerinden de okunabileceğini ifade etmektedir.

Sahih dua kitaplarında kadeh duasının sözleri şöyle verilmektedir:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem kitabı indirip hemen okumaya başlamak için tıklayın. (Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: Ya Şedidel Batşi Duası

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir