Eski Sevgiliyi Unutamamak, Bir Hikaye ve 5 Kesin Garantili Yöntem Sizi de Şaşırtacak!

Eski Sevgiliyi Unutamamak Üzerine Kaçırmamanız Gereken Müthiş Bilgiler

Eski sevgiliye olan bağlılık, onunla yaşamış olduğunuz zaman dilimi ve bu zaman dilimi içerisinde biriktirdiğiniz tüm anılar, onunla birlikte yaşadığınız anları unutmanıza engel olacak en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

Unutamamak problemi sadece size özgü bir durum değil. Ülkemizde istatistik yapacak olursak, neredeyse her on erkekten yedisinin ve her on kadından sekizinin aklı eski sevgilisinde takılıp kalmaktadır. Bununla ilgili bizzat yaşanmış örneklerden yola çıkacak olursak bizzat kendim yıllar önce başlayıp biten, ancak ilk olduğu için hafızalardan bir türlü silinemeyen ilişkimi örnek olarak gösterebilirim.

Eski Anıların Canlandığı Anlar ve Eski Sevgiliyi Unutamamak

Yaklaşık dokuz yıl önce Gülşah ismindeki kız arkadaşımla üniversiteye yeni başlarken tanışıp sevgili olmaya başlamıştık. Ben o günlerde adeta bulutların üzerinde yürüyor gibiydim ve gönlüm şimdiye kadar hiç tatmadığım bir güzellikle doluydu.

Her an aklınızın birinde olduğunu ve onunla uyuyup onunla uyandığınızı düşünün. Sanırım bunun adı günümüzde aşk olarak geçiyor ve bu duyguyu tamamıyla tattığım için kendimi dünyadaki en mutlu erkeklerden biri olarak görüyorum. Çevremdeki birçok insanın şu sözlerine maruz kaldığımızı hatırlıyorum.

  • “Aman ne aşkı onlar yalan dolan şeyler, günümüzde her şey mantık çerçevesinde başlayıp bitiyor.”

Bu gibi saçma sapan sözlerle sürekli olarak karşılaşıyorum ve o zamanlarda da karşılaştığım çok olmuştu. Ama siz gerçekten bir kişiye aşık olduysanız sürekli olarak onu düşünmekten kendinizi bir türlü alamıyor ve her anınızı sanki o yanınızdaymışçasına yaşıyorsunuz.

Benim bu konudaki en büyük şanssızlıklarımdan biri de şu oldu ki biz ilişkimize başladığımız zamandan ilişkimizin bittiği zamana kadar hep ayrı şehirlerde yaşadık ve hep birbirimize özlem duyarak vaktimizi geçirdik. Ben sürekli olarak çok özlüyordum ama onun nasıl duygular içerisinde olduğu konusunda çok da emin değildim.

  • O zamanki saf düşüncelerim üzerinden yola çıkacak olursam, onun da beni çok özlediğini ve çok sevdiğini düşünüyordum. Gün geldi devran döndü, bir gün benimle birlikte olmaktan ve konuşmaktan artık sıkıldığını söyledi. O an içimdeki acıyı ve çaresizliğimi sizlere ne kadar yazsam anlatamayacağımı biliyorum.

Bu yüzden bu hissi sadece yaşayanlar bilir gibi klasik bir cümle kullanmaktan çekinmeyeceğim. Çünkü aşk acısı dedikleri olay birebir bu anlattığım hazin sonla biten olaydan sonra yaşanan süreçtir. O günden bugüne kadar olan zaman dilimi içerisinde hayatıma birçok kişi girdi çıktı ve hayatıma giren kişilere gerçekten çok değer verip onları gerçekten çok sevdim.

Ancak benimle ilişkisini bitirmek isteyen ve benden sıkılan o ilk aşkımı unutmak için belki de yıllarca beklediğimi söyleyebilirim. Her zaman yüreğimin unutulmuş bir sokağında onun isminin baş harfleri yerde dağınık duruyor ve bir gün gelecek o harfleri yerden toplayıp yan yana koyarak tekrardan anlamlandıracağım umuduyla günlerimi geçiriyordum. Zaten eski sevgiliyi unutamamak da bu olsa gerek.

Eski Sevgiliyi Unutamamak ve Yaşanan Derin Aşk Acısı

Zaman geldi geçti, mevsimler değişti ama o sokak hala ıssız, hala dağınık. Eski sevgiliyi unutamamak deyimi belki de bu yaşadığım türden bir olaydan türemiş kavram olarak günümüzde halen varlığını sürdürüyor. Unutmak ya da unutulmak aslında hiç mesele değil. Burada asıl önemli olan konu şu ki yüreğinizde size sıcaklık yaşatan kişilerle gün gelip de iki yabancı gibi yan yana geçtiğiniz zaman, işte insana asıl koyan bu oluyormuş.

  • Hayatımdaki tüm güzelliklerden o kadar çok mutlu ve huzurluyum ki her gün Yaradana şükrediyorum, ancak benim içimde o sıcaklığı bana yaşatan eski sevgiliyle günün birinde belki de öbür dünyada tekrardan karşılaşacağımı hayal ediyor ve bu hayal, benim geriye kalan yaşamımda gerekli olan enerjiyi bana fazlasıyla veriyor.

Şu anda hayatımdaki insandan o kadar memnunum ve onunla o kadar mutluyum ki bugünkü halime de gerçekten her zaman şükrediyorum. Ama konu eski sevgili olunca ve eski sevgiliyi unutamamak kavramı gün yüzüne çıkınca, bu anılarımı sizinle paylaşmak istedim.

Ben yazınca rahatlıyorum ve artık bundan sonraki hayatımda içimde fazla şeyler tutmayıp her şeyi yazıyla kusmayı düşünüyorum. Bu artık benim için bulunmaz bir deşarj yöntemi oldu ve her gün yaşadığım onlarca olumsuz durum karşısında her şeyi içime atıp stres yapmaktan çok sıkıldım. Bundan sonraki felsefem, içinde ne varsa dilinde olsun ve hiçbir şeyi kimseden saklama.

Eski Sevgiliyi Unutamamak Konusunda Yapılması Gerekenler

1- Eski Sevgiliyi Unutamamak, Hatıraları Silmek için Nesneler…

Konu eski sevgiliyi unutamamak olunca karşımıza çıkan en ciddi problemlerden birinin de eski sevgiliyi hatırlatan nesneler ve eşyalar olduğunu kesinlikle bilmeliyiz; çünkü insan beyni çağrışımlı bellek yasası çerçevesinde çalışır ve bu durum insanın herhangi bir eşya ile karşılaştığında bir başka eşyayı ya da kişiyi hatırlamasına sebebiyet verir.

Çağrışımlı bellek yasası, insan beyninin herhangi bir eşya veya kişi ile başka bir eşya veya kişiyi birlikte düşünmesi şeklinde özetlenebilir.

  • Dolayısı ile siz eski sevgilinizle ilişkilendirdiğiniz herhangi bir nesne ile karşılaştığınızda, doğrudan doğruya yeniden eski sevgilinizi düşünecek ve onu devamlı bir şekilde hatırlayıp aşk acısı çekmeye devam edeceksiniz.

Bu doğrultuda size eski sevgilinizi anımsatan herhangi bir eşyayı gözünüzün önünde bulundurmak yerine onu çöpe atmayı ya da herhangi bir kutuya koyup gözden ırak bir yerde tutmayı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları

2- Eski Sevgiliyi Unutamamak, Bilgi Depolama İlkesi

İnsan zihninin ilginç yönlerinden biri de daha sonra öğrendiği kavramların daha önce öğrendiği kavramları alt tabakaya doğru itmesi ve bu şekilde önceki kavramların zaman içerisinde önemini yitirmesi şeklinde özetlenebilir.

İnsan beyninin bu çalışma prensibine “sızan kova hipotezi” adı verilir ve sızan kova hipotezi eski sevgiliyi unutamamak konusunda bize oldukça yardımcı olacak bir ilkedir. Şöyle ki:

Sızan kova hipotezine göre insan beyninin sonraki öğrenmeleri, önceki öğrenmelerini baskılar ve onların unutulmasına ya da bilinçaltına atılmasına sebebiyet verir.

  • Nasıl ki herhangi bir kovaya su doldurduğunuzda kovanın altı delik ise alttaki su boşalır ve yerine üstten alınan su devamlı bir şekilde gelirse; aynı şekilde insan beyni de sonraki bilgileri aldığında, önceki bilgileri baskılamaya ve unutmaya göre programlıdır.

İşte bu doğrultuda size eski sevgilinizi unutmak için yeni bilgilere ve yeni kavramlara açık olmanızı tavsiye edebiliriz. Çünkü öğreneceğiniz yeni kavramlar ve edineceğiniz yeni tecrübeler, eski kavramları unutmaya ve onları hayal meyal hatırlamaya sebebiyet verecektir.

Bu durum, sizin için oldukça güzel bir gelişme olacaktır, çünkü bu sayede aşk acısı son bulacak ve eski sevgiliniz ile ilgili hatıralar küllenmiş olacaktır.

3- Eski Sevgiliyi Unutamamak, Tecrübe Kazandıma Prensibi, Dolu Taraftan Bakmak

Birçok filozof ve birçok bilge, hayata karşı almış olduğumuz tavırla ilgili olarak; bu tavrın aslında göreceli bir tavır olduğunu ifade ederler. Yani aslında hayatın karşımıza çıkarmış olduğu her şey görecelidir. Çünkü bazı insanlar bu gibi durumlarla karşılaştığında oldukça sakin kalabilmektir ve herhangi bir acı çekmeden hayatlarına devam edebilmektedir.

  • Oysaki diğer bazı insanlar yaşamış oldukları bu durum dolayısıyla müthiş acılar çekmekte ve bu durumun üstesinden bir türlü gelememektedirler.İşte bu durumda size düşen, yaşamış olduğunuz durumu güzel bir tecrübe olarak değerlendirmek ve bu durumun size katmış olduğu güzel deneyimi bardağın dolu tarafından bakarak analiz etmektir.

Yani eski sevgiliyi unutamamak ile ilgili kavrama ve yaşamış olduğunuz sıkıntıya tecrübe gözüyle bakıp olaya bardağın dolu tarafından bakmayı öğrenebilirseniz, bu acının üstesinden çok daha kolay bir şekilde gelebilir ve eski sevgiliyi unutamamak illetinin mazide kalmasını sağlayabilirsiniz.

Evet, size tavsiyemiz, bu durumu güzel bir tecrübe olarak değerlendirmeniz ve hayatınızda yaşamanız gereken bir anı olarak görmeniz yönündedir.

4- Eski Sevgiliyi Unutamamak ve Mesaj Okuma Yöntemi

Eski sevgilinizi unutamıyorsanız ve onunla beraberken yaşadığınız anılar gözünüzde sık sık canlanıyorsa, eski sevgiliyi unutamamak üzerine yazılmış olan mesajları internet üzerinden bulabilir ve bunları okuyarak içinizi fazlasıyla rahatlatabilirsiniz.

  • Bu mesajları internet sitesi üzerinden bulup okumak için herhangi bir gold üyelik açmanıza hiç gerek yoktur. Tamamen ücretsiz bir şekilde faydalanabileceğiniz bu siteler üzerinden hemen eski sevgiliyle ilgili mesajları okuyabilir, hem de bu mesajları kopyalayıp çeşitli sosyal medya hesaplarınızdan tamamen ücretsiz bir şekilde paylaşım yapabilirsiniz.

Bu konuda en çok talep gören ve hiti oldukça yüksek olan çeşitli aşk sözlerinin yer aldığı web siteleri sayesinde artık içinizde hiçbir acıyı barındırmayacak ve bu acılardan bir an önce kurtulmak için kendinizi yazmaya adayacaksınız.

Bu mesajları birçok platformdan yazıp paylaşarak herkesin görmesini sağlayabilirsiniz. Biraz ergence bir hareket tarzı gibi gözükse de bu durum kesinlikle içinizde var olan sıkıntılarınızdan kurtulmanızı sağlayan çok önemli bir deşarj yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eski sevgiliye mesajlar ile ilgili son zamanlarda ortaya çıkan bir hayli web sayfası bulunmakla beraber bu siteler içerisinde ön plana çıkan çeşitli sayfalara hem tarayıcı üzerinden kolay ve güvenilir bir şekilde erişebilir hem de Facebook, Twitter ya da Instagram gibi sosyal ağlar üzerinden bu sayfaları takip ederek içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumlardan biran evvel kurtulabilirsiniz.

  • Twitter üzerinden herkese açık bir şekilde paylaştığınız mesajların hedef kitlenize gitmesi ve direkt olarak bu mesajı okumasını istediğiniz kişinin bu mesajları anı anına görmesi ihtimali çok daha yüksektir. Çünkü Facebook üzerinden bir paylaşıp yaptığınız zaman o kişinin sizin arkadaşınız olması gerekmektedir ve eğer ki arkadaşınız ise paylaştığınız her gönderiyi görebilir.

Aynı şekilde Instagram üzerinden paylaşım yaptığınız zaman bu paylaşımların da aynı şekilde karşınızdaki kişi tarafından görülmesi o kişinin sizi takip edip etmediğine bağlıdır. Ancak Twitter üzerinden bir paylaşım yaptığınız zaman ve bu yapmış olduğunuz paylaşımı herkese açık bir şekilde yaptığınız zaman o kişi sizin Twitter profilinize giriş yapar yapmaz en üstte yaptığınız paylaşımı görebilecektir. Tabi ki yapmış olduğunuz paylaşımı sabitle seçeneğini kullanarak profil sayfanızdaki en üst kısma sabitlerseniz.

Bunun yanı sıra eski sevgilinizin görmesini istediğiniz mesajları biraz cesaretiniz varsa, dm, yani özel mesaj yoluyla direk olarak o kişiye gönderebilir ve onun mesajla ilgili geri dönüşünü anlık olarak alabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha birçok özelliği kullanarak eski sevgilinize iletmek istediğiniz mesajları iletebilmeniz mümkündür. Ama durum her ne olursa olsun yani sevgiliniz size dönsün ya da dönmesin, bu etkileyici eski sevgili mesajlarını o kişinin mutlaka okumasını sağlayın. O kişi mesajları okuduktan sonra ortaya çıkan neticeye belki siz bile şaşıracaksınız.

5- Eski Sevgiliyi Unutamamak, Yeni Bir Aşk veya Eskisini Geri Getirmek?

Şimdiye kadar eski sevgiliyi unutamamak ile ilgili sıkıntı yaşayan ve bu konuyu gerçek anlamda problem haline getiren insanlara sunmuş olduğumuz tavsiyeler arasında oldukça önemli bir tavsiye de bulunmaktadır. Şöyle özetleyebiliriz:

Eski sevgiliyi unutamamak probleminden, yeni bir ilişkiye adım atarak veya eski sevgilinizi geri getirerek de kurtulabilirsiniz; bunu yapabilmek için size harika bir kitap tavsiyesinde bulunmak istiyoruz:

İkbal Özçelik Hanımefendinin kaleme aldığı En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, sizin de hayatınızda köklü değişiklikler yaşamanıza vesile olacak ve bundan sonraki yaşamınızda adeta bir aşk kıvılcımı ile dolaşmanıza kapı aralayacak muhteşem bir yapıt.

Zaten şimdiye kadar En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları kitabında bulunan dua uygulamaları ile aşk hayatı değişen insanların yaşadıkları ve tecrübe ettikleri gerçekler bunun kanıtı. Dilerseniz bu kitabın okuyucu yorumlarını inceleyerek bu konuda ne söylemeye çalıştığımızı çok daha net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Eğer bu değerli eseri indirip okumaya ve kitapla ilgili okuyucu yorumlarını incelemeye karar verirseniz şu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı‘nı indirebilirsiniz.

Eski sevgili konusunda daha ayrıntılı bilgiler edinmek isteyenler sitede biraz daha dolaşıp daha önce yazmış olduğumuz yazıları da inceleyebilir.

Örneğin şu yazı da ilginizi çekebilir: Eski Sevgilimi Nasıl Geri Kazanırım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir