Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Yolunda 7 Mükemmel İpucu, Kaçırma!

Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Taktikleri, 7 Harika Yöntem

Her nedense bu yazıyı yazmaya başlamadan önce aklıma: “Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız cehaletin bedelini hesaplayın.” sözü geldi. Bu sözü çok severim; zira eğitimin önemini ve cehaletin zifiri karanlığını göstermesi bakımından oldukça manidar.

  • Tamam da bu özdeyişin, eski sevgiliyi geri kazanma ile ne ilgisi var, sorusunun zihninden geçtiğini biliyorum. Birazdan ilgisini anlatacağım; fakat çok daha mühim bir hatırlatma ile devam etmek istiyorum:

Şayet eski sevgilini geri kazanma konusunda kararlı isen bu yazı, sana tahmin bile edemeyeceğin kadar yol gösterip rehberlik edecek. Yapman gereken tek şey, yazıyı dikkatle izlemek ve özümsemeye çalışmak. Başlayalım:

Eski sevgiliyi geri kazanma konusunu merak eden her aşık, şu atasözünü bilmek zorundadır: “Rüzgar eken fırtına biçer.”

İzah etmeye çalışayım:

1- Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Öyküsü ve İlginç Bir Durum

Fırıncı, tereyağını, her gün kendisinden ekmek alan bir çiftçiden alıyordu. Tereyağını ilk almaya başladığı dönemlerde birkaç kez tartmış ve sorun yaşamamıştı. Fakat günler geçtikçe tereyağının miktarında gözle görülür bir düşüş olduğunu fark etti.

Bunu fark eden fırıncı, birkaç gün daha bekledi. Ancak son gün, miktar bayağı azalınca, yeter artık, diyerek mahkemeye başvurdu.
Hakim, önce davacıyı dinledi. Fırıncı, olanı biteni bütün çıplaklığı ile anlatıp çiftçiden şikâyetçi olduğunu beyan etti.

Sıra çiftçiye gelince hakim sordu: “Senin kilon yok mu? Neden tereyağını olması gerekenden az veriyorsun? Alışverişe hile karıştırmaktan hüküm yemek mi istiyorsun?”

Çiftçinin cevabı enteresandı: “Efendim, ben kilo kullanmıyorum; çünkü kiloya gerek yok. Her gün fırıncı arkadaşımdan aldığım 1 kiloluk ekmekleri kilo olarak kullanıyorum. Benden en son, 3 kilo tereyağı istemişti, ben de 3 ekmeği terazinin bir kefesine, tereyağını da öbür kefesine koyup öyle tarttım. Şayet bu alışverişte bir sorun varsa bu sorun fırıncıya aittir.”

Yargıç, olanı biteni iyice kavradıktan sonra çiftçiyi serbest bırakıp fırıncıyı suçlu buldu. Mahkeme masraflarını da fırıncıya ödetti.

  • Ne demişti Mevlana: “Bu dünya, yaptıklarımızın bize geri döndüğü bir dağdır.”

Gel gelelim bu öykü ile eski sevgiliyi geri kazanma konusunun ilintisine. Eski sevgilisini geri kazanmayı yürekten isteyen her aşık şunu kesinkes bilmeli: “Eski sevgiliyi geri kazanmak, öyle ha deyince oluverecek bir şey değil.”
Bu, bir süreç işidir ve emek ister. Sevgiliyi geri kazanma konusunda ne kadar emek harcarsan o kadar başarılı olursun. Tabi, harcayacağın bu emeğin de yanlış yola sarf edilmemesi şartıyla.

Eğer internetin puslu dumanlı ortamında bulacağın yarım yamalak bilgilerle eylem planı oluşturup harekete geçersen, sana garanti veriyorum, eski sevgilini kaybedersin. Demiştim ya, rüzgâr eken fırtına biçer.

Şuna karar vermelisin: Eski sevgiliyi geri kazanma konusunda gerçekten kararlı mısın? Eğer kararlı isen onun bir deneme tahtası olamayacak kadar değerli olduğunu fark edip yalan yanlış bilgilerle yola çıkmamalısın.

2- Eski Sevgiliyi Geri Kazanma ve Ümit Konusu

Yıllardır ilişki uzmanlığı yapıyorum ve yılların vermiş olduğu tecrübe neticesinde şunu çok iyi anladım ki eski sevgiliyi geri kazanmak, biraz da ümitvar olmakla ilgilidir.

  • Çünkü yaşadığım tecrübeler bana şunu gösterdi ki eski sevgilisini geri kazanma konusunda gerçek anlamda ümidi olan ve bu ümit doğrultusunda doğru adımları atan insanlar, yeniden mutluluğa kavuştu ve yeniden eski sevgilisini elde etmenin saadetini yaşadı.

Bunun tersine eski sevgilisini geri kazanma konusunda ümidini yitiren ve artık her şeyin bittiğini, geri döndürülemez bir hal aldığını ve bu durumun mümkünatı olmayan bir durum olduğunu düşünen insanların ise umutsuz ve mutsuz bir şekilde hayatlarına devam ettiklerine defalarca şahitlik ettim.

Dolayısıyla bu konuda size şunu kesinlikle tavsiye etmeliyim ki bu konuda ümidinizi yitirmeyin ve eski sevgilinizin size yeniden dönebileceği ümidini ve ihtimalini aklınızda sürekli bir şekilde tutmaya çalışın.

Zira siz doğru adımları attığınızda eski sevgiliniz, zaten size yeniden dönecek ve yazının ilerleyen kısımlarında bunun yolunu ve yöntemini sizlere anlatacağım.

3- Eski Sevgiliyi Geri Kazanma, Bir İstatistik ve Sonuç

Konu eski sevgili ve biten bir ilişki olduğunda bu konu ile alakalı yapılan birçok araştırma ve istatistik bulunmaktadır. Bu istatistik ve araştırmalara internetten ulaşabileceğiniz gibi araştırma şirketlerinin verilerini de incelemeniz mümkündür.

Ben bizatihi konuyla ilgili olduğum ve bu konuda ilişki uzmanlığı yürüdüğüm için eski sevgiliyi geri kazanma konusunda yapılan bir istatistiği sizinle paylaşmak ve bu sayede ümidinizi tazelemek istiyorum, şöyle ki:

  • Yapılan birçok araştırma, eski sevgilisinden ayrılan insanların sadece %5’inin kısa süre içerisinde yeni bir ilişkiye adım attığını ortaya koymaktadır. Dolayısı ile herhangi bir ilişki bitiminde insanların %95’i yeni bir ilişkiye adım atma hususunda son derece tereddütlü bir ruh hali ile hareket etmekte ve dolayısıyla bu %95’lik kesim, yeni bir ilişkiye bir türlü başlayamamaktadır.

Bu sayısal veri bize eski sevgilimizin %95 olasılıkla, bir başkası ile hemen birlikte olmayacağını, aksine bizim onu yeniden kazanmamızı bekleyeceğini göstermektedir.

Zaten yapılan araştırma, bu %95’lik kısmın “acaba ilişkiyi kurtarmak adına yeni bir umut olabilir mi” şeklinde bir düşünce geliştirdiklerini ve bunun için beklediklerini ortaya koymaktadır.

Bu konuda bu istatistiki bilginin yolunuzu aydınlatacağını düşünüyoruz ve dolayısıyla ümidinizi yitirmeden doğru adımlar atmanız halinde eski sevgilinizi yeniden kazanabileceğinizi ifade etmek istiyoruz.

Bu önemli bilgilerden sonra, şimdi de taktik anlamında uygulayabileceğiniz birkaç hususun altını çizelim ve neler yapabileceğinizi izah etmeye çalışalım; dikkatli bir şekilde okumaya devam edin lütfen:

4- Eski Sevgiliyi Geri Kazanma, İnsan Psikolojisi ve Kaybetme Korkusu

İlişki uzmanlığı süresince karşılaştığım olaylar ve edindiğim tecrübeler, bana kaybetme korkusunun ne kadar önemli bir korku olduğunu gösterdi.

Kaybetme korkusunu eski sevgiliyi geri kazanmak için kullanma konusuna gelince, şu yöntemi kullanan insanların son derece başarılı sonuçlar elde ettiklerine defalarca şahit oldum, şöyle ki:

Herhangi bir kişi, eski sevgilisinden ayrıldıktan sonra, kendisini salmak ve hayattan küsmek yerine, güçlü bir şekilde azim ve kararlılık içerisinde ve dimdik bir şekilde hayatına devam ederse, bu kişinin eski sevgilisi şöyle bir düşünce geliştirir:

  • “Acaba eski sevgilimi bir başkası mı kendisine aşık etti? Öyle ya, beni gerçekten seviyor olsaydı ve bana yeniden aşık olsaydı, bu şekilde davranmazdı ve bu kadar güçlü olamazdı; öyleyse onu bir başkası kendisine aşık etmiş olmalı, bu oldukça vahim bir durum!”

Evet, genellikle böyle olur ve kaybetme korkusu kişinin psikolojisinde yukarıdaki düşüncelere benzer düşünceler geliştirmesine sebebiyet verir.

Bu düşünce tarzı ve duygu biçimi ise kişiyi son derece ilginç bir ruh haline sokar ve kişi, eski sevgilisini yeniden kazanabilmek için elinden gelen her şeyi yapar. Bunun neticesinde de genellikle ilk adımı kendisi atar.

İşte bu noktada size kaybetme korkusu ile ilgili bu bilgiyi güzel bir şekilde kullanmanızı tavsiye etmek istiyoruz. Zira kaybetme korkusunun yarasını eski sevgilinizin kalbinde açabilirseniz, yani dik duruşunuz ve güçlü tavrınız ile onun böyle düşünmesine yol açabilirseniz, onun en kısa zamanda sizinle iletişime geçip sizi yeniden elde etmek için elinden gelen her şeyi yapacağına şahit olacaksınız.

Bu yöntemi nasıl kullanabileceğinizi ilerleyen kısımlarda da anlatmaya çalışacağız, okumaya devam edin lütfen:

5- Eski Sevgiliyi Geri Kazanma ve Kıskandırma Yöntemi

Birçok ilişki uzmanı, kıskandırma yönteminin doğru kullanıldığında gerçekten işlevsel olduğunu beyan eder. Açıkçası bu konuda ben de aynı şeyleri düşünüyorum ve kıskandırma metodunun doğru kullanılması halinde son derece işlevsel ve etkili bir metot olduğunu defalarca gözlemledim.

Peki kıskandırma yöntemini eski sevgiliyi geri kazanma konusunda nasıl kullanabilirsiniz? Tabi ki bir önceki maddede bahsettiğim kaybetme korkusu ile eşleştirerek ve o korkunun uyanmasına vesile olarak bunu yapabilirsiniz.

  • Bunun için eski sevgilinizin kalbinde ve zihninde kaybetme korkusunu ciddi bir şekilde uyandırmayı bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle kıskandırma yöntemini sizi kaybedebileceği hissiyatını uyandıracak şekilde ortaya koymalısınız.

Tabi, bu konuda çok ileriye gidip sizi tamamen kaybettiği hissiyatını onda uyandırırsanız, işler tersine döner ve onun size geri dönme olasılığı neredeyse sıfırlanır. Dolayısıyla bu konuda son derece hassas bir şekilde davranmalı ve kıskandırma yönteminin dozajını iyice ayarlayarak doğru düzgün bir şekilde bu yöntemi kullanmalısınız.

Açıkçası bu yöntemi ilk etapta kullanmak yerine ilerleyen süreçte ve işler iyice zorlaştığında kullanmanız gerektiğini düşünüyoruz ve kıskandırma metodunun hemen başvurulması gereken bir yöntem olmadığını ifade etmek istiyoruz.

6- Eski Sevgiliyi Geri Kazanma, Vazgeçmiş Gibi Yapma ve Paradoks…

Eski sevgiliyi geri kazanmak, aslında onun psikolojisine oynamakla doğrudan ilgilidir ve bu konuda “vazgeçmiş gibi yapmak” onun ruhunda ciddi bir ikilem ve paradoks oluşmasına sebebiyet verecektir.

Yani siz ondan vazgeçtiğinizi ve artık onsuz da yolunuza devam edebileceğinizi, tavırlarınız ve davranışlarınız ile ortaya koyabilirseniz, o da bu durumun farkına vararak sizi yeniden elde edebilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Bu olay, aslında paradoksal müdahale ya da ters psikoloji olarak geçen ve insan psikolojisinde son derece etkili bir şekilde kullanılabilen bir yöntemin dışavurumudur ve bu yöntem doğru kullanıldığında gerçekten de oldukça etkili sonuçlara kapı aralamaktadır.

  • Bu yöntemi doğru kullanmanın en güzel şekli, vazgeçmiş numarasını doğru bir şekilde yapabilmektir; bunun içinde onunla tamamen iletişimi kesmeli ve hiçbir şekilde iletişim kurmadan ondan gerçek anlamda vazgeçmiş olduğunuzu ve ilişkinin bitmiş olduğunu kabul ettiğinizi bir şekilde ona yansıtmanız gerekmektedir.

Bu yöntemi doğru kullanırsanız ve vazgeçmiş olduğunuz hissiyatını onda gerçek anlamda uyandırabilirseniz, eski sevgilinizi geri kazanmak için muhteşem bir başarıya imza atmış olacaksınız.

Tabi, bu ve bunun gibi yöntemleri tam manası ile nasıl kullanmanız gerektiğini net bir şekilde öğrenmek zorundasınız. Çünkü yanlış adım atmanız ilişkinin tamamen kopmasına ve bitmesine sebebiyet verecek ve içinde bulunduğumuz durum size eziyet vermeye başlayacaktır.

7- Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Yolculuğu ve Yol Haritasının Önemi

Sana eski sevgiliyi geri kazanma hususunda on binlerce sevdalının gönül yarasını tedavi eden ve bütün doğru bilgileri içerisinde taşıyan harika bir rehber önermek istiyorum.

Bu mükemmel kaynağa buradan ulaşman mümkün. (Tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberini indir.)

Şimdi, yazının başında yazdığım özdeyişe tekrar dönecek olursak, eski sevgiliyi geri kazanma hususunda kararlı isen biraz emek harcamak zorundasın.

  • Zira, eski sevgiliyi geri kazanmak için okuyacağın harika kitabın pahalı olduğunu düşünüyorsan, eski sevgiliden uzak olma acısının ruhundaki ve yüreğindeki bedelini hesaplamalısın. Bedava peynirin, yalnızca fare kapanında olduğunu belirtmeme gerek var mı?

Bu hayatta, başarı merdivenini elleri cebinde çıkan tek kişi bile olmadığını sen de biliyorsun, değil mi? Her zamanki gibi yine bir yol ayrımına geldin. Ya tahammül ya sefer… Kolay gelsin.

Eski sevgili ile alakalı bir önceki yazımı da okumak isteyebilirsin:

Eski Sevgilim Nasıl Geri Döner Diyorsanız Mutlaka Okumalısınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir