Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları, 5 Mükemmel Yöntem Bir Hikaye, Müthiş!

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yollarını Arayanlara 5 Müthiş Taktik ve Bir Hikaye…

Bu yazımda sana, eski sevgiliyi geri döndürme yolları kapsamında, eski sevgiliye temas eden bir anekdot anlatmak istiyorum. Gerçi arife tarif gerekmez, derler; ama ben yine de kısa bir açıklama yapmazsam patlarım.

  • Bu hikâye, eski sevgilimiz için olduğu kadar esasında sevgilimiz olan herkesi, anne babadan tutun hısım akrabaya kadar herkesi içine alacak kadar yalın ve katışıksız bir sevgi dersidir. Biz yine de eski sevgiliyi geri döndürme yolları çerçevesinde eski sevgilimiz için düşünerek okuyalım:

Bu hikâyenin Japonya’da hakikaten yaşanmış bir hikâye olduğu anlatılır.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yollarının En “Sevgi”lisi

Bir Japon evini tekrar dekore etmek amacıyla evinin bir duvarını yıkar. Tahta duvarlardan birini yıkan Japon, ikinci tahta duvarda bir kertenkele görünce şok olur.

Çünkü duvarda ayağına çivi saplanmış halde bir kertenkele vardır. Muhtemelen tahta duvar, inşa edilirken oraya çakılan bir çivi, kertenkelenin ayağına isabet etmiştir. Bu durumu gören Japon, üzülür; ama bir taraftan da bu, nasıl olur diyerek merak etmekten kendini alamaz.

  • Bu evin 10 sene evvel yapıldığını düşününce kertenkelenin nasıl olup da 10 sene boyunca orada çakılı kaldığı sorusu kafasına takılır. Hiç kıpırdamadan orada öylece tam 10 sene kalmak? Dile kolay…

Sonra, kertenkelenin karnını nasıl doyurduğu sorusu zihnini meşgul etmeye başlayınca bu kertenkele kesinlikle bu kadar uzun yaşamamalıydı diye düşünmeye başlar. Tam bu düşüncelerle haşır neşir olurken nereden ve nasıl geldiğini göremediği diğer bir kertenkeleyi görür.

Ağzında yemekle gelen bu hayvanı gören adamın, adeta dili tutulur. Gördüğü manzara onu şaşkına çevirmiştir. Bu hangi düzeyde bir sevgi olabilir? Bu sevgi nasıl, bir canlıya, diğer bir canlının yaşaması için tam 10 sene yiyecek taşıtır? İnsan aklının sınırlarını zorlayan bu durum; ancak samimi ve çıkarsız bir sevgi ile açıklanabilir.

1- Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları, Katışıksız Sevgi Gösterisi

Sen de eski sevgiliyi geri döndürme yolları ararken eski sevgilin için bu kadar çıkarsız ve içten bir sevgi sergileyebilecek misin? En basitinden eski sevgiliyi geri döndürmek için onu 10 sene boyunca takip edip yad ellerin dikeninden kurtarabilecek misin? En azından açlıktan (sevgisizlikten)  ölmesin diye onu sevginle besleyebilecek misin?

  • Doğada bizim için yüzlerce örnek olduğu anlatılır. Mesela insana bir ağız ve iki kulak verilmesinin sebebi, insanın iki dinleyip bir konuşması gerektiği şeklinde yorumlanır. Ya da dünyanın birçok yerinde mevsimlerin sürekli değişmesi, insanın da sürekli değişime ve dönüşüme maruz kaldığı / kalacağı şeklinde açıklanır. Şimdi aklıma gelmeyen; ama onlarca örneği olan bu vakıa, hayattan her an ders ve ibret almamızın lüzumunu hissettirir bize. Hayat, başından sonuna kadar örneklerle dolu harika bir kitap, okumayı bilene.

Biz de bu canlıları kendimize örnek almalı, en azından sadakat ve sevgi konusunda örnek almalı ve sevdiklerimizi asla terk etmemeliyiz. Hayat hangi çetin şartları önümüze engel olarak koysa da, şairin ifadesiyle “kader, bazen gelen bora halinde zorlu” olsa da, biz yine de eşimizi dostumuzu, kardeşimizi sevgilimizi asla ihmal etmemeliyiz.

Eski sevgiliyi geri döndürme yolları arayan aşık, vefalı olur. Dolayısıyla, eski sevgilimizi, ayağına yabanların çivisi batmış olarak yâd ellerde bırakmak bize yaraşmaz, diye düşünüyorum. Sence?..

Şu Yazı da İlgini Çekebilir: Cilve Nasıl Yapılır?

2- Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları, Ne Kadar Kötü Olsa da Ümit Var mı?

Konu eski sevgiliyi geri döndürme yolları olunca daima bir ümit ışığının olduğunu bilmek gerekir; çünkü şimdiye kadar yapılan birçok araştırma, bize eski sevgiliye dair daima bir ümit beslenmesi gerektiği gerçeğini defalarca kanıtlamıştır.

Öyle ki, yapılan araştırmalara göre eski sevgilisinden ayrılan birçok kişi, yeniden eski sevgilisine dönme aşkıyla yanıp tutuşmakta ve bu nedenle de eski aşklar, daima birlikte olma eğilimi ile sonuçlanmaktadır.

  • Bu nedenle eski sevgilisini geri döndürmek isteyen her insanın mutlaka bilmesi ve hatta esas bir ilke olarak aklına kazıması gereken en önemli gerçeklik, bu konuda her zaman bir ümidin olduğu gerçeğidir.

Dolayısıyla sana ilk etapta daima ümidini canlı tutma tavsiyesinde bulunarak bir sonraki maddeye geçmek istiyorum:

3- Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları, Gölgeleme Etkisi Nedir?

Konu eski sevgili olduğunda (yani onu geri döndürme ve kazanma olasılığı göz önünde bulundurulduğunda) mutlaka ama mutlaka bilinmesi gereken konulardan biri de insan psikolojisinin nasıl şekillendiği ve nasıl yürüdüğü gerçeğidir.

Bu konuda psikolojide “gölgeleme” diye bir kavramdan bahsedilir ve bu kavram bize şunu anlatır:

  • “Herhangi bir kişi, daha önce başka bir insanla tanışıp ona alışkanlık kazandığında, yeni tanıştığı insanlarla birlikte olma konusunda baya zorlanır ve buna gölgeleme denir.”

Yani burada eski kişi, yeni kişiye alışma konusunda gölgeleme yapar. Bunu şöyle bir örnekle anlatabiliriz:

  • Her öğrenci alışmış olduğu öğretmenin yerine gelen başka bir öğretmen ile karşılaştığında ilk etapta onu benimsemekte ve bağrına basmakta zorlanır. Çünkü eski öğretmenine alışmış ve onunla birlikte olarak geçirdiği deneyimler, bu öğrencinin zihnine kazınmıştır. Yeni öğretmen ile herhangi bir deneyim yaşamadığı için, yeni öğretmeni benimsemekte zorlanacaktır.

İşte bu durum, gölgeleme olarak bilinen psikolojik bir ilkedir ve bu psikolojik ilke, kişinin eski sevgilisinin yeni bir sevgili edinmeye engel olması şeklinde özetlenebilir.

Dolayısıyla bu konuda şundan emin olmalısın ki eski sevgilin, yeni biriyle birlikte olma konusunda bayağı zorlanacak ve seni daima hatırlayarak hatırınızı ve yaşamış olduğunuz deneyimleri zihninde canlı tutmaya çalışacaktır.

Öyleyse ümidini yitirmeden yoluna devam etmeli ve eski sevgiliyi geri döndürme yolları konusunda uzmanlaşarak onu bir an önce kazanmaya çalışmalısın. Aşağıdaki maddeleri okuduğunda bunu nasıl yapacağını çok daha iyi anlayacaksın:

4- Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları, Kendini Önemsemek Neden Önemli?

Bir önceki maddede eski sevgiliyi geri kazanmanın biraz da insan psikolojisini bilmek ile alakalı olduğunu ifade etmeye çalıştım.

Bu bağlamda sana ters psikoloji adıyla bilinen fakat eski sevgiliyi geri kazanma konusunda çok fazla kullanılmayan ya da yanlış kullanılan bir yöntemden bahsetmek istiyorum:

  • Ters psikoloji, aslında kişinin kendisini önemsemesi ve ön plana çıkarması şeklinde uygulanan bir yöntemdir ve şöyle gerçekleştirilir:

Kişi, ayrılık sonrasında psikolojik bunalıma girmek yerine kendisini son derece özgür ve mutlu hissetmeye ve karşı tarafta da bu hissiyatı uyandırmaya çalışır. Bunun sonucunda karşı tarafın bilinçaltına şu fikir tohumunu eker:

  • “Ben seninle birlikteyken her ne kadar mutlu olsam da halihazırdaki durumum da fena değil ve bu durumdan da gayet hoşnutum. Hatta seninle birlikteyken bu kadar mutlu ve huzurlu değildim. Dolayısıyla senden ayrılmış olmam, beni üzüntüye ve sıkıntıya sevk etmek yerine mutluluğa ve huzura yönlendirdi.”

Evet mutlu ve güzel duruşun eski sevgilinin bilinçaltına buna benzer fikirler ekmeye başlayacak ve bu fikirler neticesinde eski sevgilin, seni yeniden kazanabilmek arzusuyla yanıp tutuşmaya başlayacaktır.

Zira insan psikolojisinde daha önce kendisine ait olan bir kişi veya şeyi başkasına kaptırmak ve başkasının sahiplenmesine izin vermek gibi bir eğilim yerine, sahiplenme dürtüsü ve başkasına kaptırmama eğilimi yer almaktadır.

İşte insanın kendisinin ait olduğu herhangi bir şeyi veya kişiyi başkasına kaptırmamak eğilimi esasına dayanan ters psikoloji, doğru uygulandığında son derece verimli sonuçlar doğurabilmektedir. Detaylar için aşağıdaki maddeyi de dikkatlice okumalısın:

5- Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları Arayan Aşıklara Mükemmel Bir Yol Haritası

Eğer sen de benim düşündüğüm gibi düşünüyorsan, yani, gerçek anlamda “eski sevgiliyi geri döndürme yolları” arayışında isen bu kitap (tıkla) tam senin için hazırlanmış muhteşem yollar (yöntemler) içeren bir kaynak.

Kısa sürede, eski sevgiliyi geri döndürmen için gerekli olan bütün yolları ve yöntemleri bulup eski sevgilini tekrar sarmanı sağlayacak bu kitap, belki de hayatının dönüm noktası olacak. Yazı ve kitap için yorumlarını bekliyorum.

Bir önceki yazım olan Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları da ilgini çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir