Eski Sevgiliye Güzel Sözler Arayanlar Mutlaka Okumalı, Sonra Pişman Olmayın!

40 Adet Güzel Söz ve Harika Bilgiler Öğreneceksiniz!

Not: Yazının sonlarına doğru, sana, “bir demet” “eski sevgiliye güzel sözler” sundum; ama bence acele etme. Önce yazıyı oku, sonra sözlere bakarsın. Çünkü yazı içerisinde muazzam bilgilerle karşılaşacaksın.

Eski sevgiliye güzel sözler arayan aşık, bu arayışın altındaki nedeni biliyor mu? Sanmıyorum. Gel birlikte inceleyelim:

 • Değerli okurum, biliyorum ki buraya eski sevgiliye güzel sözler bulmak için geldin; ama ben sana  “eski sevgiliye güzel sözler” sunmak yerine “güzel olan eski sevgilini” yeniden kazanmanı sağlayacak bir yöntem sunsam ne dersin? Böylelikle seni güzel söz arama zahmetinden de kurtarmış olurum. 🙂

İnternette, zaten  eski sevgiliye güzel sözler, adı altında onlarca güzel söz bulabilirsin. Ama emin ol ki eski sevgilini internet araştırmasıyla bulamazsın. Karar senin, ya eski sevgiliye güzel sözler aramaya devam etmek için bu yazıyı okumaktan vazgeç ya da eski sevgilini yeniden sarmanın en kolay yolunu öğrenmek için okumaya devam et. (Bu arada, yazıya birçok güzel söz de ekledim, sabırlı ol ve okumaya devam et.)

 • Okumaya devam ettiğine göre, en güzel sözün, eski sevgilinin sevda dolu kalbinden taşan aşk dolu bakışı olduğunu bilenlerdensin. Tebrik ederim.

Şimdi sana, eski sevgiliye güzel sözler yerine eski sevgilinin ellerini yeniden tutabilmen için çok önemli bir bilgi vereceğim. Ardından da bu konuda uzman olan bir yazarın hazırladığı muhteşem bir kaynak tavsiyesinde bulunacağım. Takip et:

Eski Sevgiliye En Güzel Sözler ve İletişim Çatışması Konusu

Eski sevgilimizin ne demek istediğini, her zaman tam olarak anladık mı? Onun kastettiği ile bizim anladığımız ya da bizim niyet ettiğimizle onun anladığı, hep aynı mı oldu sence? İletişim çatışmalarının çok önemli bir öğesinin de karşı tarafı tam anlamıyla ve tüm yönleriyle anlamamak olduğunu biliyor musun?

 • Eski sevgilimizle ilişkimizin, tam olarak iletişim kuramadığımız için, birbirimizi gerçekten anla(ya)madığımız için kesildiğini, koptuğunu bilmeliyiz. Zaten hemen hemen tüm ilişkilerin kopma / kesilme / bitme sebebi aynıdır: İki tarafın birbirini anlamaması ya da anlamak istememesi.

Bakın bu konuda nerden okuduğumu hatırlamadığım; ama çok güzel olduğunu çok iyi hatırladığım bir olay anlatayım sana:

Bir teyze, günün birinde İzmir’den trenle yola çıkar. Yola çıktıktan biraz sonra kondüktörü çağıran yaşlı teyze ona şöyle der:

 • “Oğlum, ben hastayım ve biraz uyumam lazım. Menemen’e varınca beni uyandır, sakın unutma.”

Kondüktör de tamam teyze, sen uyu, ben seni Menemen’de uyandırırım, der ve gider.

Teyze uyur fakat kondüktör Menemen’i geçmelerine rağmen teyzeyi uyandırmaz, çünkü unutmuştur. Aradan bayağı bir zaman geçince kondüktör bir anda teyzeyi uyandırması gerektiğini hatırlar ve makinistin yanına gider. Makinistle konuşurlar ve şu görüşte karar kılarlar:

 • “Yaşlı teyzeyi burada indirmek bize yakışmaz, zavallıyı burada indirirsek evine tek başına gidemez. Yolda kalır, perişan olur. İyisi mi biz geri dönelim; zaten tüm yolcular uyuyor. Kimse fark etmez. Bu sayede hem teyze zahmet çekmez, hem de biz vicdanen rahatsız olmayız.”

Böyle düşünerek geceleyin, zifiri karanlıkta Menemen’e geri dönmüşler. Menemen’e geldiklerinde kondüktör gidip teyzeyi uyandırmış. Teyze uyanır uyanmaz kondüktöre teşekkür ederek çantasını açmış. Çantasından bir hap çıkarıp ağzına atmış ve tekrar başını yastığına koyup gözlerini kapatmış. Bu duruma çok şaşıran kondüktör sormuş:

 • “Teyze, inmeyecek miydin?”

Yaşlı kadın: “Yok evladım, bugün doktor bana bu hapı verdi. Menemen’e varınca bunu mutlaka almalısın, dedi. Sayende hapımı aldım. Allah senden razı olsun.”

Hayat, bizi bazen yaşlı teyzenin bazen de kondüktörün konumuna düşürür. Bu yüzden eski sevgiliye güzel sözler arayarak onun kalbini yeniden kazanmak isteriz. Bazen karşı tarafı anlamakta zorlanırız, bazen de karşı taraf bizi anlamıyor diye iç geçirir, serzenişte bulunuruz. Eskiler yaşa yaşa gör temaşa, derken haksız sayılmazlardı.

 • Şimdi sana bir önerim var: Eski sevgiliye güzel sözler bulmak yerine eski sevgilinden neden ayrıldığını birkaç dakikalığına düşün. Çok iddialı konuşmak istemem; ama eski sevgilimizden ayrılmamızın nedeninde kondüktör-teyze hikâyesinde olduğu gibi bir yanlış anlamanın ya da anlaşılamamanın olduğunu görme olasılığın oldukça yüksek.

Evet, maalesef anlattığım bir realite. Bu realiteyi değiştirmek de bizim elimizde. Emin ol hiç kimse kendisini anlayan birini terk etmez. Çünkü insanın en önemli ve zorunlu ihtiyaçlarından biri de anlaşılmaktır. Maslov’un ihtiyaçlar hiyerarşisindeki “sevgi ve aidiyet” basamaklarına yerleştirebileceğimiz bu ihtiyaç o kadar önemlidir ki iki gönül bir olunca; yani birbirini anlayınca samanlık, seyran olacak kadar değer kazanır.

Samanlığı seyrangaha çevirecek derecede önemli olan bu kavramlar, acaba bizi sevgilimizin gözünde ne kadar yüceltir? Bizim ülkemizde herkesin anlaşılmaya ihtiyacı var, sevgilimizin de. Kendisini gerçekten algılamadan yargılamayan ve tüm samimiyetiyle dinleyen birine ihiyaç duyan herkes gibi sevgilimizin de anlaşılmaya ihtiyacı var. Onu dinle ve anla. En azından dinlemeye ve anlamaya çalış. Senin, onu dinlediğini; yani ona değer verdiğini görünce o da sana yaklaşmaya başlayacaktır.

İlginizi Çekecek Bir Yazı: Hoşlanan Erkek Nasıl Davranır 12 Maddede Kesin Tespit!

Şimdi sıra eski sevgiliye güzel sözler yazmaya geldi, işte sana 40 adet güzel söz.

Madem eski sevgiliye güzel sözler aramak için bu yazıyı okumaya başladın, bari seni hayal kırıklığına uğratmayayım. Bir demet güzel söz sunayım, buyur:

Eski Sevgiliye Güzel Sözler 1-10 Arası

 1. Güzel sevgini kaybetmenin içimde açtığı yaranın ne kadar büyük olduğunu görmüş olsaydın, buna sen de hayret ederdin eski sevgilim.
 2. Kalbim hala serzenişte ve yüreğim hala seni istemekte, fakat sen mutsuz olmayasın diye bunu dile getirmekten bile korkuyorum.
 3. Her sevginin bir bedeli olmalıdır demişler, gerçekten de sevginin bedeli ayrılık olarak karşıma çıktı ve ben bu bedeli ödemekten ve seni kaybetmekten çok korkuyordum. İşte korktuğum başıma geldi.
 4. Sana vermiş olduğum sevginin her zerresini hak ettiğini düşünüyorum, ne olur daima mutlu ol ve ne olur seni hep seveceğimi asla unutma.
 5. Şimdi bedenin bir başkasının kollarına sarılı olsa bile yüreğinin bir parçasında beni hatırlamanı ne kadar istediğimi sana hiçbir şekilde anlatamam.
 6. Kelimelerin sevgiyi ifade etme noktasında kifayetsiz olduğunu her zaman söylemişimdir, sana olan sevgimin ifadesinin de kifayetsiz olduğu elbette malumundur.
 7. Sevdanın kara bir musibet gibi üzerime çöreklendiğini söyleyemem, ama ayrılığının zifiri bir karanlık olarak yüreğime çöreklendiğini ve beni kör ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.
 8. Sen sensizliğin ne demek olduğunu nereden bileceksin ki, sen hiç sensiz kalmadın ki.
 9. Şimdiki aklım olsaydı seni kaybetmemek için elimden gelen her şeyi yapar ve sana yeniden güzel şeyler sunabilmek için her türlü gayreti sarf ederdim.
 10. Senin için canımdan bile geçmeye hazırdım, oysaki gidişin canımı bile alacak düzeye getirdi beni.

Eski Sevgiliye Güzel Sözler 11-20 Arası

 1. Aldığım her nefesin senin isminle başlayıp senin isminle bittiğini söylersem bana inanır mısın?
 2. Aşkın çekilmez bir çile olduğunu seni kaybedince anladım.
 3. Aşk ki kalbe gıdadır ne yenir ne yutulur, bir demir leblebidir çiğneyene aşk olsun.
 4. Sen bedenimde ruhum, yüreğimde canım ve başımda tacımdın; şimdi ise başım akılsız, bedenim ruhsuz ve yüreğim cansız bir şekilde yaşamaktayım.
 5. Seninle girişmiş olduğum bu sınavı kaybettiğin için çok üzgünüm, umarım girdiğin diğer sınavlarda başarılı olur ve alnının akıyla çıkarsın daima.
 6. Ellerini tutuşum ve gözlerine bakışım, benim için bir ömre bedeldi, umarım bu mutluluğu ve bu hazzı yeniden hissedebilirim.
 7. Benim ruhumda açtığın yaralar tarifi imkansız bir şekilde ruhuma işlemekte, fakat sevginin sonsuzluğu karşısında bu yaralar bir hiç hükmündedir.
 8. Sana daima mutluluk ve huzur diliyorum, çünkü sen mutluluğu ve huzuru en çok hak eden insanlardan birisin, ayrılmış olsak bile.
 9. Sana karşı işlemiş olduğum her suç şu anda beni ebediyen mahkum edecek ve müebbet getirecek suçlardan biri. Keşke sana karşı daima dürüst olsaydım ve seni her zaman içtenlikle sevseydim, şimdiki gibi.
 10. Hala şoktayım ve hala gerçekten ayrılıp ayrılmadığımızı bilemiyorum, gerçekten senden ayrıldıysam nasıl hala yaşıyorum, bilmiyorum.

Eski Sevgiliye Güzel Sözler 21-30 Arası

 1. Bakışının güzelliği ve duruşunun özelliği sadece sana mahsustur, bunu daha önce söylemediysem şimdi söylemenin vaktidir eski sevgilim.
 2. Ayrılığın da sevdaya dahil olduğunu sana hala delicesine aşık olduğumu ruhumda hissettiğim şu an çok daha iyi anlıyorum.
 3. Keşke daima seninle birlikte olmanın huzuru ve mutluluğunu yaşayabilseydim, çünkü seninle birlikteyken gerçekten yaşadığımı hissediyordum; şu an da yaşıyor muyum bilemiyorum.
 4. Eski sevgilim, bana yeniden döner misin dönmez misin bilmiyorum, ama seni sonsuza kadar bekleyeceğimi kesinlikle bilmeni istiyorum.
 5. Yeniden bakışlarını içime çekmek ve sözlerinin büyüsü ile kendimden geçmek istiyorum, fakat bu lütuf belki de bana çoktur.
 6. Ayrılığın kalbimde büyüyen bir yara haline geldi, bu yaranın tek merhemi senin bakışın ve senin tatlı sözlerindir sevgilim.
 7. Emin ol şu anda intihar etmiyor oluşumun tek sebebi, seni yeniden görebilmek ve sana yeniden sarılabilmek umudunu canlı tutuyor oluşumdur.
 8. Seni artık hiçbir şekilde aramayacağımı ve sana artık hiçbir şekilde bakamayacağımı bilseydim, hiç tereddüt etmeden kendimi ölümün kollarına bırakırdım, varlığın beni hayatta tutuyor.
 9. Şu anda yaşadığım aşk acısının kelimelerle ifade edilmesi imkansız, fakat bana yaşattığın güzel duyguların yanında bu aşk acısı devede kulak bile değildir. Bana yaşattığın bu güzel duygular için sana minnettarım sevgilim.
 10. Keşke bir gölge gibi daima yanında dursaydım ve keşke senin varlığının huzurunu daima iliklerimde hissetseydim. Bana yeniden güzel duygular yaşatma nimetini armağan eder misin?

Eski Sevgiliye Güzel Sözler 31-40 Arası

 1. Ne olur gitme, çünkü hala doyamadım sana, sevginin tadımlık hali bile beni yeterince mest etmişken acaba doyumluk hali nasıl bir duygu fırtınası yaratırdı bende?
 2. Eğer dünya hayatı boyunca yanımda kalacağını bilseydim ahiret hayatında sonsuz cehenneme gitmeye bile razı olurdum sevgilim, çünkü varlığın ve sevgin zaten cennetin ta kendisi.
 3. Ayrılığının cehennem hayatına eş değer olduğunu fark ettiğimde cehennemin ne çekilmez bir yer olduğunu daha iyi anladım sevgilim.
 4. İnsanların susuz kaldıklarında bedenlerinin nasıl öldüğüne şahit oldun mu hiç? Sen benim suyumsun ve ben şu anda hem bedenen hem de ruhen çatlamakta ve ölmekteyim, yardım.
 5. Eskiden insan bedeninin her şeye katlanabileceğini düşünürdüm, fakat o vakitler senden ayrılmamıştım ve bedenimin çok güçlü olduğunu zannetmekteydim.
 6. İnsanın kaldıramayacağı yükler de bulunmaktaymış bunu senden ayrılınca fark ettim.
 7. Gerçekten de insan vücudu beden ve ruhtan oluşmaktaymış, sen benim ruhumdun ve şimdi yaşayan bir ölü gibi ayakta durmaya çalışmaktayım.
 8. Kırasım geliyor şu ellerimi, tutmuşken nasıl bıraktım seni, yakasım geliyor şu yüreğimi, sevmişken nasıl bıraktım seni?
 9. Yüreğim burkulur görsem resmini, hıçkırıp ağlarım duysam ismini, cananım meleğim özledim seni, ne olursun gel artık.
 10. insanların sevgililerinden ayrıldıktan sonra yeni bir ilişkiye yine aynı heyecan ve aynı duygularla başlayabileceklerini zannediyordum, şimdi senden ayrılmanın hüznü bana başka insanları görmeme engel olan bir perde gibi geliyor ve senin varlığın bütün varlıkları silip atıyor.

Eski Sevgiliye Güzel Sözler Kitabı

Bu taktik bile (yani eski sevgiliye güzel sözler taktiği bile) eski sevgilini yeniden kazanmak için sana bayağı fayda sağlar; ama sen yine de eski sevgilini yeniden kazanabilmek için bilmen gereken her şeyi kavramadan adım atma. Yarım bilgi, candan (sevgiliden) eder.

Bu konuda bilmen gerekenleri en ince ayrıntısına kadar anlatan muazzam bir kaynak olduğunu bilmelisin. Bu kaynağa ulaşmak için aşağıda vereceğim linke tıkla ve önyargısız bir şekilde açılan sayfayı dikkatle oku.

Önyargısız bir şekilde dedim; çünkü önyargısız değerlendirme yapan binlerce kişi, eski sevgililerini kazanmanın mutluluğuna erdiler. Biraz klişe olacak ama, yine de söyleyeyim: “sıra sende.”

Kitabın indirme linki ve okuyucu yorumları aşağıda:

Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi Seti ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Şuraya tıklayıp bu değerli kitap setini hemen indirin. (Tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi'ni indirebilirsiniz.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

Bu yazımı beğendiysen, bir önceki Bu 7 Taktikle Erkeği Baştan Çıkarmak Artık Çok Kolay! adlı yazıma da bakabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir