Eski Sevgili Nasıl Unutulur, 8 Muhteşem Taktikle Çok Etkili Çözüm Yolları!

Eski Sevgili Nasıl Unutulur, 8 Önemli Yöntem Öğreneceksiniz, Dikkatlice Okuyun!

Eski sevgiliyi unutmak ve onun aşkını geride bırakmaya çalışmak, bazı zamanlarda gerçekten zorlu bir süreç haline gelebilir ve eski sevgilisini unutmaya çalışan kişileri gerçekten yıpratatabilir.

 • Bu anlamda birçok kişinin eski sevgili nasıl unutulur sorusunu doğrudan ya da dolaylı olarak sorduğunu biliyoruz ve bu aşk acısının gerçekten de insanı hırpalayan yönleri olduğunun farkındayız. Bu bağlamda size 8 madde halinde eski sevgili nasıl unutulur sorusunun cevabına odaklanarak harika bir yazı hazırlamaya çalıştık.

Eğer aşağıda aktaracağımız maddeleri dikkatli bir şekilde okursanız, eski sevgili nasıl unutulur sorusunun 8 önemli cevabını bulacak ve bu cevaplar doğrultusunda hayatınıza çeki düzen vermeye başlayacaksınız. Her ne kadar bazı maddeleri biliyor olsanız da yine de dikkatli bir şekilde okumanızı ve bu maddeler üzerinde yine düşünmenizi tavsiye etmekteyiz; çünkü bazen ufak bir bilgi bile insanın hayatını değiştirebilir.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur 1, Zihin Gücü ve Kesin Karar

Eski sevgilisini unutmaya çalışan insanların öncelikle kararlı olmaya çalışması ve kesin bir şekilde bu ilişkinin bitmiş olduğunu anlaması gerekmektedir.

 • Şayet zihniniz ufacık bir açık kapı bile olduğunu fark ederse, eski sevgilinizi unutamaz ve onu daima elde edebilmek için yeniden girişimde bulunmaya çalışır; çünkü insan zihni yarım kalmış işlerden hoşlanmaz ve herhangi bir işle meşgul olduğu zaman onu tamamlama eğilimi gösterir.

Bu anlamda sizin zihniniz de hala eski sevgilinizle uğraşıyorsa, bunun tek sebebi onu hala düşünüyor olmanız ve ilişkinin yeniden canlanabileceğini hayal etmenizdir.

 • Eğer eski sevgili nasıl unutulur diyorsanız, bu ilişkinin artık tamamen bittiğini anlamalı ve bu kesin karar çerçevesinde hareket ederek zihninizin de bu moda girmesini sağlamaya çalışmalısınız.

Kesin bir şekilde karar verdikten ve ilişkinin artık geri dönüşü imkansız bir şekilde bittiğini anladıktan sonra, eski sevgilinizi yavaş yavaş unutmaya başladığınızı ve onun sizde uyandırdığı aşk acısının da tamamen ortadan kalktığını görmeye başlayacaksınız.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur 2, Çağrışımlı Bellek Yasası

İnsan zihninin garip bir şekilde kavramlar arasında ilişki kurduğunu ve bu kavramları zaman içerisinde birbirine bağladığını bilmekteyiz, çünkü insan zihni, genellikle bir kavramı başka bir kavramla ya da bir nesneyi başka bir obje ile bağlantılı hale getirip öylece hatırlamaya çalışır.

 • Mesela birisi fincan ile kahve kelimesini sürekli bir şekilde yan yana kullanırsa, ona fincan dediğinizde aklına hemencecik kahve kelimesi gelir veya klasik bir şekilde ben size 1, 2, 3 dersem, siz hemen 4, 5, 6 demeye başlarsınız.

İşte bu örnekler zihnin çağrışımlı bir şekilde çalıştığının (yani herhangi bir kavramın başka bir kavramla ilişkilendirilip öylece zihnimize ve beynimize kazındığının) ifadesidir; bu bağlamda eski sevgili nasıl unutulur diyen birinin de zihninin nasıl çalıştığını bilmesi ve kendisine eski sevgilisini hatırlatan ve çağrıştıran bütün kavramları ortadan kaldırmaya çalışması gerekmektedir.

 • Kısaca, gördüğünüzde ya da duyduğunuzda, baktığınızda ya da fark ettiğinizde size eski sevgilinizi hatırlatan ve onu çağrıştıran her şeyi derhal ortadan kaldırmalı ve bu aşk acısı hatırlatıcılarından bir an önce kurtulmaya çalışmalısınız.

Eski sevgilinizi hatırlatan nesneleri ve eşyaları ortadan kaldırmak, ilk etapta size zor gelebilir ve acınıza acı katabilir; fakat onları ortadan kaldırmanın zaman içerisinde sizi ne kadar rahatlattığını fark edince, yapmış olduğunuz işin ne kadar isabetli olduğunu da anlayacaksınız.

İlginizi Çekecek: Birinin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın Diyenlere Mükemmel Tüyolar, Kaçırmayın!

Eski Sevgili Nasıl Unutulur 3, Zihin Katmanları, Yeni Şeyler

Yapılan son araştırmalar, insan zihninin katman katman olduğunu ve bu katmanlar içerisinde en altta bulunan katmanın unutulmaya en yatkın şeylerden oluştuğunu ortaya koymuştur.

 • Birçok araştırmacı, işin bu kısmında sızan kova hipotezi adı verilen bir hipotezi ortaya atmışlardır; sızan kova hipotezine göre insan beyni, bir kovaya benzetilebilir ve bu kova içerisine ne kadar su eklenirse kova alttan su kaybetmeye başlayacaktır.

İşte araştırmacılar, insan zihnini de altı delik olan ve sızan bir kovaya benzeterek yeni bilgilerin eski bilgileri bastırdığını ve unutturduğunu ifade etmektedirler.

Bu bağlamda bir insan yeni şeyler öğrendikçe ve yeni maceralara yelken açtıkça, eski bilgilerini unutmakta ya da onları bilinçaltına atmaktadır.

Konuya eski sevgili nasıl unutulur sorusu bağlamında yaklaşırsak, sızan kova hipotezinin bize ne kadar katkı sağlayacağını da hemencecik fark ederiz; çünkü eski sevgilisini unutmak isteyen kişi, beynine yeni bilgiler alarak eski sevgili kavramını yavaş yavaş aşağılara doğru itebilir ve yeni bilgiler sayesinde onu kısa zaman içerisinde unutmanın hazzını yaşayabilir ve bu şekilde aşk acısından kurtulabilir. Bu bağlamda sızan kova hipotezini kendi hayatınıza tatbik etmenizi ve bu durumdan istifade etmenizi tavsiye ederiz.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur 4, Adrenalin ve Kortizol

İnsan vücudu özellikle de adrenalin ve kortizol adı verilen hormonların etkisine girdiğinde oldukça farklı heyecanlar yaşamakta ve bu heyecan durumu insanın bazı zamanlarda kontrolden çıkmasına dahi yol açmaktadır.

 • Bununla birlikte yapılan birçok araştırma adrenalin ve kortizol hormonlarının kişiyi birçok acıdan ve özellikle de aşk acısından kurtardığını ortaya koymaktadır. Bu bağlamda hayatınıza aksiyon katarsanız ve adrenalin hormonunun tavan yapmasına vesile olacak girişimlerde bulunursanız, kısa zaman içerisinde aşk acısının tarihe karıştığına şahit olabilirsiniz.

İnsanların yaşamış olduğu aşk acısı ve gönül yarası farklı şekillerde tedavi edilebilir; fakat adrenalin ve kortizol hormonları bu acıyı kısa zaman içerisinde örtbas etmek ve devre dışı bırakmak konusunda oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

Kısaca hayatınıza aksiyon katarak kısa zaman içerisinde eski sevgili nasıl unutulur sorusunun cevabını da bizzat yaşayarak öğrenmiş olabilirsiniz.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur 5, Eski Mesajlar, Telefon Numaraları…

İlişki danışmanlarının tavsiyelerine kulak verdiğimizde, onların genellikle telefondaki eski mesajları ve eski yazışmaları, sosyal medyadaki eski fotoğrafları ve telefonda bulunan telefon numaralarını tamamen silmemizi tavsiye ettiklerini görürüz.

 • Çünkü eski sevgilisini unutmak isteyen kişi, ara sıra eski fotoğrafları ve eski mesajları yeniden inceleyerek aşk acısını taze tutar ve bunun farkına varamaz.

Bu bağlamda siz de eğer eski sevgilinizi gerçekten unutmak istiyorsanız, telefon numarasından başlayarak eski mesajlara kadar her şeyi bir çırpıda silmeli ve ortadan kaldırmalısınız; bununla birlikte, beraber çekindiğiniz fotoğrafları da ortadan kaldırmalı ve onu size hatırlatan her şeyi bir seferde çöp kutusuna atmalısınız.

 • Çünkü eski mesajlar ve eski fotoğraflar, aşk açısının tazelenmesine sebebiyet verdiği gibi telefon numarasının telefon hafızasında kalması da onu yeniden arama dürtüsüne ve bunun neticesinde oluşan acının sürekli bir şekilde canlı ve uyanık kalmasına sebebiyet verecektir.

Öyleyse eski sevgili nasıl unutulur diyen birinin öncelikle işe, telefonundan başlaması ve telefonunda bulunan bütün aşk acısı yaratıcı kavramları ortadan kaldırması ve çöp kutusuna atması gerekmektedir.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur 6, Sadece Sen Değilsin!

Aşk acısı yaşayan ve bu acıyla cebelleşen insanların en bariz özelliklerinden birinin de bu acıyı abartmaları ve dünyada sadece aşk acısı yaşayan kendileri imiş gibi lanse etmeye çalışmalarıdır.

 • Bu durum, gayet doğal ve insani bir dürtünün dışavurumu olarak değerlendirilebilir; fakat olaya geniş açıdan bakarsak, hele ki eski hikayeler ve efsaneleri hesaba katarsak, aşk acısı yaşayan ve eski sevgilisini unutmaya çalışan tek insanın siz olmadığınızı rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Bu bağlamda bu düşüncenin oldukça rahatlatıcı bir boyutu olduğunu ifade edebiliriz, çünkü insanlar sadece kendilerinin yaşadığı acının inanılmaz ve katlanılmaz olduğunu düşünür; fakat bu acının başka insanlar tarafından da sürekli bir şekilde yaşandığını hatırlayınca bu yanlış düşünceden vazgeçer ve acısının hafiflemeye başladığını fark eder.

 • Burada önemli olan, eski sevgili nasıl unutulur, diyen kişinin bu soruyu daha önce binlerce insanın da sorduğunu bilmesi ve kendisinden sonra yine binlerce insanın da soracağının farkına varmasıdır.

Evet, eğer bu acının sadece sizin tarafınızdan yaşanmadığını, aksine binlerce hatta milyonlarca insan tarafından yaşandığını bilirseniz, yaşamış olduğunuz acının gayet normal, doğal ve insani bir acı olduğunu da fark edeceksinizdir.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur 7, Bu Acı Olgunlaştırır

Eski sevgilinin insanda yaratmış olduğu aşk acısının eziyet verici ve ıstıraplı olduğunu elbette ki biliyoruz; fakat bu acının insanın tecrübesine tecrübe kattığını ve kişiyi daha deneyimli bir hale getirdiğini de bilmeliyiz.

 • Bu anlamda Nietzsche’nin ifadesi ile “beni öldürmeyen acı beni güçlendirir” şeklinde düşünmeli ve bu acının gerçekten de insanı olgunlaştırdığının farkına varmalıyız.

Hakikaten aşk acısının insanı olgunlaştırması ve hayat mücadelesi içerisinde daha vakur bir hale getirmesi, son derece önemli bir avantajdır; çünkü aşk acısı çeken insanların dik duruşu ve vakur edası, aşk acısı ile mücadele etmeyen insanların gevşek ve dağınık duruşundan çok daha avantajlıdır.

Bu bağlamda eski sevgili nasıl unutulur diyen birinin aşk acısının olgunlaştırıcı yönüne de nazar etmesi (bakması) ve bu yönü de hesaba katması gerekmektedir.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur 8, Yeni Maceralar?

Eskilerin ifadesi ile çivi çiviyi söker, şeklinde düşünmek, söz konusu eski sevgili olunca çok da yanlış bir düşünce olmasa gerek; çünkü yeni maceralar ve özellikle de ilişki bağlamında yeni okyanuslara yelken açmak, kişinin eski sevgilisinin yaratmış olduğu aşk acısını giderme konusunda son derece işlevsel bir yapıya sahiptir.

 • Yapılan birçok araştırma, eski sevgilisinden ayrılıp yeni bir ilişkiye başlayan insanların yaşamış olduğu acının eski sevgilisinden ayrılıp yeni bir ilişkiye başlamayan insanların acısından katbekat hafif olduğunu ortaya koymuştur.

Bu anlamda siz de eski sevgilinizin sizde yaratmış olduğu aşk acısını bertaraf etmek istiyorsanız, yeni bir ilişki içerisine girip yeni maceralar ile kendinizi toparlayabilir ve bu aşk acısını tamamen geride bırakabilirsiniz.

 • Bu durumu vefasızlık olarak değerlendirmeyin ve kendinizi yeni bir ilişkiye girebilecek bir potansiyelden uzak olduğunuz şeklinde de kandırmayın. Evet eski bir ilişkiyi geride bırakmak ve onun üzerine yeniden bir ilişkiye başlamak, gerçekten de zordur; fakat bunu kendiniz için yapmalı ve acınızı dindirebilmek için böyle bir girişimde bulunmalısınız.

Evet, size eski sevgili nasıl unutulur sorusu bağlamında oldukça önemli bilgiler aktarmaya çalıştık ve bu bilgileri hesaba katmanız halinde hayatınızı olumlu bir şekilde değiştirebileceğinizi de vurgulamaya gayret gösterdik, bu bağlamda yine harika bir kitap tavsiyesi ile yazımızı bitirmek istiyoruz:

Eski Sevgili Nasıl Unutulur Diyenler Bu Kitabı Muhakkak İncelemeli!

Daha önce İkbal Özçelik Hanımefendinin hazırlamış olduğu En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile karşılaşmadıysanız, şimdi bu kitapla tanışmanın vaktidir diyoruz ve bu kitapta aktarılan uygulamaların ne kadar güçlü olduğunu anlayabilmeniz için aşağıya bazı okuyucu yorumlarını alıyoruz. Kitabın indirme linkine de aşağıdan ulaşabilirsiniz:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem kitabı indirip hemen okumaya başlamak için tıklayın. (Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

Eğer kadın erkek ilişkileri konusunda daha detaylı bilgiler edinmek isterseniz, sitedeki farklı yazılarımıza da bakmanızı tavsiye ederiz.

Örneğin şu ilişki yazımızı da okumalısınız: Eski Sevgiliyi Kıskandırmak için 9 Gizli Yöntem Çok Ama Çok Etkili!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir