Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü Arayanlar Kaçırmasın Yoksa Pişman Olur!

Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü Arayanlar Bu 5 Yöntemi Kesinlikle Okumalı

NOT: Bu konu sadece eski sevgili ile ilgili değil, geri dönmesi istenen herkesle ilgilidir. Bu bir koca, eş, kadın, erkek, sevgili veya arkadaş olabilir. Yazı boyunca bunların hepsi “eski sevgili” kavramıyla ifade edilmiştir.

Eski erkek arkadaşı geri kazanma formülü konusu, insanlığın var olmasıyla birlikte başlayan ve insanın en önemli konuları arasında yerini alan, insanoğlu var olduğu sürece de devam edecek olan popüler bir konu.

İnsanlığın var oluş başlangıcına ‘ezel’ dersek, ezelden ebede kadar tüm insanları öyle ya da böyle ilgilendiren bir konuda insanoğlu neler başarmıştır peki?

Her insan, hayatı boyunca mutlaka birine (kız ya da erkek) âşık olmuş ve onun gönlünü kazanabilmek, ona hoş görünmek amacıyla emek harcamıştır. Her insan, gönlündeki aslanı ya da ceylanı kaçırmamak ve başkasına kaptırmamak için mutlaka değişik yöntemler ve teknikler kullanmıştır.

 • Bu teknikler, insanlık kadar geniş, renkli ve çeşit çeşittir. Bu yöntem yelpazesi içinde kimileri bir iksir gibi işe yararken, kimileri ise eski sevgiliyi uzaklaştırmaktan başka bir işleve sahip olmayan kof ve anlamsız yöntemler yumağıdır.

Eski erkek arkadaşı geri kazanma formülü konusunda işe yarayan yöntemlere gelmeden önce şu noktayı kafanda netleştirmen lazım:

Eski erkek arkadaşını gerçekten geri kazanmak, yeniden getirmek istiyor musun? Şayet bu soruya cevap vermekte zorlanıyorsan şu sorulardan en az birini, iyice düşünerek yanıtlamanı istiyorum senden:

 • √ Eski erkek arkadaşının yokluğu seni hırpalıyor mu?
 • √ Eski sevgilin olmadan nefes almakta zorlanıyor musun? Onsuz yaşayacağın bir hayatın sana mutluluk yerine azap ve çile getireceğini mi düşünüyorsun?
 • √ Eski sevgilinle geçirdiğin günlerin hatırası yüreğine bir kara haber gibi çöküyor mu? Onu her hatırladığında (belki de hiç unutamıyorsun değil mi?) gözyaşların gözbebeklerini perdeliyor mu?
 • √ Onun adı anıldığında içindeki çığlıklı çocuk, her seferinde seni bıktırırcasına bağırıp çağırıyor, ağlayıp sızlıyor mu? Gerçekten eski erkek arkadaşın olmadan yaşayamıyor musun? Nefes almakta zorlanıyor musun?

Bu sorulardan birine bile evet yanıtın yoksa, bu yazının devamını okuyup boşuna değerli vaktini harcama; çünkü sen yanlışlıkla bu sayfaya gelmişsin. Eski erkek arkadaşını geri kazanma gibi bir derdin de yok. Bu yazıyı boşu boşuna okuyorsun, değerli zamanını başka önemli işlere sarf etmen daha hayırlı olacaktır senin için.

Yok, ben gerçekten eski erkek arkadaşımı geri kazanmak için, onu geri getirmenin yollarını kavramak için bu yazıyı okuyorum diyorsan demek ki yukarıdaki sorular, senin yüreğinin de sesi. Yürek, ses verir çünkü. Yürek yürür ve yürüdükçe sevgilinin adını anarak bazen usul usul, bazen çığlık çığlığa; ama her halükarda ses verir.

Çünkü eski sevgili, yüreğinin yürüdüğü yol arkadaşı, can yoldaşı, vefalı eşi, içten dostudur. Seni en fazla acıtan yüreğindir bu yüzden. Yürek ülkenin eski sevgili gitti gideli tarumar olmasının asıl sebebi de budur zaten.

 • Eski sevgili çoğu zaman eski değil asıl sevgilidir. Eski değil eskimez sevgilidir. Çünkü o, daima sevgilidir. Adı üstünde: Sevgili.

Şimdi sana konuyla ilgili biraz yöntem anlatayım, dikkatlice okuyup eski erkek arkadaşı geri kazanma formülünü öğren, başlıyoruz:

1- Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü, Şok Yöntemi, Vazgeç

Eğer eski erkek arkadaşını geri kazanma formülü arıyorsan, bu formülü ifa etmenin en güzel yöntemlerinden birinin de şok yöntemi olarak adlandırılan yöntem olduğunu ifade etmek mümkündür.

Şok yöntemi, kişinin eski sevgilisinden vazgeçtiğini ve artık onu önemsenmediğini ortaya koyan ve bu şekilde onun psikolojisi ile oynamaya çalışan harika bir metottur ve doğru uygulandığında çoğu kez işe yaramıştır.

 • Bu yöntemi kullanabilmek için eski sevgilinden vazgeçtiğini ve onu artık istemediğini, onunla yeniden birlikte olmayı arzulamadığını bir şekilde dışa vurmaya ve ifade etmeye çalışmalısın. Bunu yaparken eski erkek arkadaşını aramak ya da onunla bir şekilde iletişime geçmek yerine, iletişimsizlik metodunu kullanmaya çalışmalısın.

Yani eski erkek arkadaşın seninle ilgili izlenimlerini değerlendirildiğinde, senin ondan kesinlikle vazgeçtiğini ve onu artık hayatına almak istemediğini hissetmeye başlamalı; bunun için de onunla iletişim kurmak yerine iletişimi tamamen kesmeli ve bu şekilde hareket etmeye kendini alıştırmalısın.

Şok yöntemi adı verilen bu yöntemi kullanırken hiçbir şekilde iletişime geçmediğinde, eski erkek arkadaşın seni yeniden kazanmaya ve elde etmeye çalışacaktır. Çünkü kaybetme hissiyatı eski erkek arkadaşının damarına dokunacak ve seni başkasına kaptırmak yerine yeniden elde etme dürtüsü ile hareket etmeye başlayacaktır.

2- Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü, Mutluluk Yöntemi, Şoka Devam

Bir önceki maddede bahsettiğim ve eski erkek arkadaşının psikolojisine oynaman gerektiğini ifade ettiğim şok yöntemi, ondan vazgeçtiğini ortaya koymak şeklinde ön plana çıkan bir yöntemdir.

Bu yöntemi kullanırken eski erkek arkadaşını artık düşünmediğini ve ondan vazgeçtiğini, ona hissettirmek zorunda olduğunu dile getirdim.

Şimdi de mutluluk yöntemi ile şok yöntemini birleştirerek onun psikolojisini gerçek anlamda allak bullak etmeni ve onun sana geri dönmesini sağlamayı kolaylaştırmaya çalışalım. Şöyle ki:

Mutluluk yönteminde, mümkün mertebe sosyal medyada ve onun seni görebileceği platformlarda mutlu olduğunu ve içinde yaşama aşkı olduğunu ortaya koymaya çalışmalısın.

 • Bunu sadece sosyal medyada ve onun seni görebileceği platformlarda değil, aynı zamanda ortak arkadaşlarınız yoluyla da yapman mümkün. Yani ortak arkadaşlarınızdan birine ya da birkaçına gerçek anlamda mutlu olduğunu ve ondan ayrıldığın için hiçbir şekilde pişmanlık hissetmediğini ifade etmeli ve bunu sadece söylemlerinle değil eylemlerinle de desteklemeye çalışmalısın.

Bunu gerçek anlamda başarabildiğinde, eski erkek arkadaşın senin gerçekten mutlu olduğuna kanaat getirecek ve bunun neticesinde içten içe seninle yeniden birlikte olmak ve sana yeniden sahip olmak arzusu ile yanıp tutuşmaya başlayacaktır.

Mutluluk yöntemi adını verdiğimiz bu yöntemi doğru bir şekilde kullanabilirsen, eski erkek arkadaşını geri kazanma formülü adına muhteşem bir formül elde etmiş olacaksın.

Fakat bu formülleri tek başına kullanmak yerine aşağıdaki yöntemleri de birleştirerek ve yazıyı son kelimesine kadar dikkatli bir şekilde okuyarak hareket etmeye çalışmalısın:

3- Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü, Mektup Yöntemi, Bitti

Dilersen eski erkek arkadaşını geri kazanma formülü adı altında sana tavsiye edebileceğim ve mektup yöntemi adı verilen bir başka yöntem üzerinde daha duralım ve bu yöntemi dikkatli bir şekilde uygulaman gerektiğini dile getirelim:

Mektup yönteminde kendini bu ilişkinin bitmiş olduğuna inandırmalı ve eski erkek arkadaşına da bu hissiyat ile bir mektup yazmalısın. Yazacağın mektupta durumu kabullendiğini ve artık ona muhtaç olmadığını; aksine onsuz da güzel ve huzurlu, mutlu ve anlamlı bir hayat yaşayabileceğini anladığını ifade etmeye çalışmalısın. Şöyle bir mektup yazabilirsin:

 • “Senden ayrıldığım ilk zamanlarda artık hayata tutunamayacağımı ve sensiz bir hayat yaşayamayacağımı zannediyordum. Oysaki zaman ilerledikçe sen olmadan da hayatıma devam edebileceğimi ve bu ilişki olmadan da mutlu olabileceğimi anladım. Hatta şu anda kendimi son derece özgür ve huzurlu hissediyorum, çünkü kendi ayaklarımın üzerinde durabildiğimi görmek bana mutluluk ve huzur veriyor. Bundan sonraki hayatında sana güzellikler ve mutluluklar diliyorum, umarım ikimiz için de hayırlısı bu olur.”

Evet, buna benzer bir mektup yazıp eski erkek arkadaşına gönderdiğinde, ona bir nevi ters psikoloji uygulamış olacaksın ve bu ters psikoloji, aslında onun ruhunda şöyle bir yankı uyandıracak:

 • “Ben onu yeniden elde etmek zorundayım, çünkü onu kaybetmek bana acı dolu yıllar yaşatacak.”

Eski erkek arkadaşının ruhunda gerçekten de bu cümlede anlamını bulan acayip bir psikoloji uyanacak ve bu acı dolu psikoloji, onun seni yeniden elde etme ihtiyacını ve dürtüsünü tahrik etmeye başlayacaktır.

Fakat mektup yöntemi adı verilen ve eski erkek arkadaşı geri kazanma formülü içerisinde yer alan bu taktik, son derece dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve bu yöntemi kullanırken temkinli olunmalıdır.

Aksi takdirde işler sarpa sarabilir ve gidişat değişerek her şey tersine dönebilir. Bu yöntemi en doğru şekilde kullanabilmek için aşağıdaki maddeleri de okumanı tavsiye ediyorum:

4- Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü, Kıskandırma Metodu

İlişki uzmanlarının bir kısmının kıskandırma metodunun işlevsel olmadığı yönünde ortaya koymuş oldukları beyanlar çok da doğru değil.

Çünkü işini gerçek anlamda yapan ilişki uzmanları ve insan psikolojisini gerçekten tanıyan ustalar, kıskandırma metodunun da doğru kullanıldığında son derece işlevsel ve etkili olduğunu defalarca ortaya koymuşlardır.

Hatta konu ile ilgili yapılan araştırmalar ve analizler, kıskandırma yönteminin doğru kullanıldığında ne kadar etkili olduğunu bize göstermektedir. Kıskandırma yöntemini kullanırken bu yöntemin dozajını iyi ayarlamak gerektiğini bilmelisin ve bu doğrultuda aşağıdaki açıklamalarıma kulak kesilmelisin:

 • Kıskandırma metodunda eski erkek arkadaşına artık onunla birlikte olmadığını ve yeni bir erkek ile birlikte olmaya başlamak istediğini hissettirmeli ve onun bunu anlamasını bir şekilde sağlamaya çalışmalısın.

Dilersen, sosyal medyada başka bir erkek ile fotoğraflar çekip bunu profiline veya fotoğraflarının arasına koyup bu fotoğrafı eski erkek arkadaşının görmesini sağlayabilirsin.

Ya da hayal gücünü kullanıp kıskandırma yönteminin işlevsel olabilmesi için başka biriyle birlikte olmaya başladığını onun bir şekilde duymasını sağlayabilirsin.

 • Burada önemli olan, eski erkek arkadaşının seninle ilgili yeni ilişki durumunu fark etmesi ve bunu fark ettikten sonra harekete geçmesidir.

Zaten o, senin yeni bir ilişkiye adım attığını fark eder etmez içindeki kaybetme dürtüsü alevlenecek ve seni yeniden elde edebilmek için elinden gelen her şeyi yapmaya başlayacaktır.

Bu bağlamda seni tekrar arayabilir ve bir görüşme talebinde bulunabilir veya farklı bir adım atarak seni tehdit edebilir veya lanetler okuyarak senin karaktersiz ve şahsiyetsiz biri olduğunu dile getirebilir.

 • Bu ve buna benzer bütün tepkiler aslında onun ruhunda kaybetme korkusu ve seni başkasına kaptırma hissiyatının yaratmış olduğu tepkiler ve dışavurumlar şeklinde algılanmalıdır.

Bu noktada onun nasıl bir tepki ortaya koyduğunu fark etmeli ve ona göre davranıp onu yeniden kendine bağlamanın bir yolunu bulmaya çalışmalısın.

Bunu yaparken aşağıdaki son maddede tavsiye ettiğim yöntem ve rehbere de kesinlikle ihtiyacın olduğunu bilmeli ve buna göre davranmalısın.

5- Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü, Karar ve Kesin Yöntem

Evet, bu aşamada iyice düşünüp karar vermen gerekiyor: Gerçekten eski sevgilim olmadan yüreğimin bir tarafı yaşam boyu eksik kalacak, diyorsan ve daha da önemlisi onu hak ediyorum diyorsan, sana bu konuda bir sır vereceğim dostum.

Bu sır sayesinde eski sevgiliyi geri getirmekle ilgili bilmen gereken her şeyi; ama her şeyi bileceksin.

 • Yazının başında, insanlık tarihinde eski sevgiliyi geri getirmekle ilgili değişik yöntem ve tekniklerin geliştirildiğini, bu yöntemlerden bazısının birebir işe yaradığını; bazısının ise hiç işe yaramadığını belirttim.

Peki, bu yöntemler yumağı içinde sapla samanı birbirinden ayırt etmek için ne yapman gerekiyor?

 • 1) Deneme yanılma yolunu kullanarak tüm yöntemleri teker teker denemelisin. Yani eski sevgilini de kendini de bir deneme tahtası yaparak ve “nerde tırak orda bırak” diyerek deneme yanılma yöntemini kullanacaksın. Bu seçenek sana da tuhaf geldi değil mi?
 • 2) Eski sevgiliyi geri getirme konusunda dünyadaki tüm teknikleri bir araya getiren ve bunların etkisiz olanlarını, işe yaramayanlarını eleyen; gerçekten etkili olanlarını ise öğreten bir rehbere, bir kaynağa ihtiyacın var. Böyle bir kaynak var mı peki?

Şimdi ona geliyorum:

Eski Sevgiliyi Geri Getirme Konulu Kitaplar İşe Yarıyor mu?

Hem de nasıl! Bu konudaki düşüncem kesinlikle taraflı değil, binlerce deneyimin süzgecinden geçmiş tutarlı, sağlam, sağlıklı ve etkili bir düşünce. Her hastalığın bir ilacı olduğu gibi eski sevgiliyi geri getirme derdinin de bir ilacı olmalı. Neden olmasın?

Yüz elli yıl önce birisi sana, başın ağrıdığında bir ilaç alırsın, midendeki bu ilaç, oradan nasıl oluyorsa kafana ulaşır ve kafandaki ağrı diner, ağrından sızından kurtulursun, deseydi belki inanmazdın; ama artık ağrı kesicilerin böyle bir işleve sahip olduğunu herkes biliyor.

 • Cep telefonuyla konuşurken sesimizin bizden kilometrelerce uzak birine nasıl ulaştığını hiç düşündün mü?

Bu örnekleri neden verdim? Sana cep telefonunun işleyiş mekanizmasını anlat deseler, bu işin uzmanı değilsen anlatamazsın. Ya da uçağın nasıl uçtuğunu…

Ama işin ehline bu soruları yöneltince onlar, bundan kolay ne var derler ve hemen anlatmaya başlarlar. İşte eski sevgiliyi geri getirmekle ilgili konu da böyle. Sıradan bir insana sorduğunda nutku tutulur ve hiçbir şey anlatamaz.

Ama eski sevgiliyi geri getirme alanında uzmanlaşan biri sana tüm yöntemleri teker teker anlatır ve ağzın açık onu dinlemeye koyulursun.

 • Bu işin mantığı budur: Her şeyi uzmanından öğrenmek gerekiyor. Eski erkek arkadaşı geri kazanma formülü için de eski sevgiliyi geri getirmenin yollarını anlatan kaynaklara başvurmamız gerekiyor.

Ben, önceki birkaç yazımda da belirttiğim gibi, eski sevgiliyi geri getirme yollarını bu işin uzmanları tarafından hazırlanan kaynak kitaplardan öğrenerek, evli olan eski sevgilisini bile kendisine yeniden âşık eden onlarca kişi tanıyorum.

Öyle ki bir ara kendisinden nefret etmeye başlayan eski sevgilisinin, kendisine taparcasına bağlandığı, âşık olduğu ve bu yüzden evliliğini bozduğu insanlar tanıdım.

 • Bu örneklerin etik olmadığını biliyorum; zaten bana sorulan bu tür sorulara verdiğim yanıt da kesinlikle “hayır”dır; hayır, ömür boyunca acı çekin; ama bir yuvayı yıkma felaketinde bulunmayın, diyorum.

Fakat bu örneklerin hayatın içinden olduğu da inkâr edilemez bir gerçek. Kısacası eski sevgiliyi geri getirme konusunda yazılan kitapların, iyice okunup içselleştirildiğinde bir “büyü”den, bir “muska”dan daha fazla işe yaradığını gözlerimle gördüm. Bizzat tecrübe de etim.

İşte eski erkek arkadaşı geri kazanma formülünü anlatan bu kitaplardan birine şuradan ulaşıp sen de tecrübe edebilirsin. (Tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi‘ni indir.)

Eski erkek arkadaşı geri kazanma formülü ile alakalı şu 2 yazımı da okumak isteyebilirsin:

Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Yolunda 7 Mükemmel İpucu, Kaçırma!

Eski Sevgilim Nasıl Geri Döner Diyorsanız Mutlaka Okumalısınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir