Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım? 6 Harika Yöntem

Nefes kontrolü de erken boşalmayı geciktirmek mümkün

Bu metotta kadın ilk beş dakikada cinsel birlikteliğin çok hızlı ilerlemesine engel olmalıdır. Erkeğin asla nefes nefese kalmasına izin verilmemelidir. Çünkü erkeğin nefes sıklığı arttıkça boşalmaya yaklaşmış demektir. Kadınlar, birkaç cinsel deneyimden sonra erkeğin nefesini dinleyerek birlikte olma süresini uzatabilirler.

Kişi sevişme sırasında asla nefes nefese kalmamalıdır. Eğer kişi konuşamayacak kadar soluksuz kalmışsa mutlaka temposunu düşürmelidir. Biraz egzersizle nefes kontrolü ile boşalma vakti arasındaki bağ keşfedilebilir. Böylece kişi boşalma süresini geciktirebilir. Derin nefeslerin ve sevişme mekânının havalandırılmış olmasının da cinsel performansı artırıcı etkisi vardır. Nefes alıp verme rahatlığı demek cinsel birlikteliğin uzunluğu demektir.

Erken boşalmayı önleyen en etkili metot uzmanların dur-devam et dedikleri metottur

 Bu metodun temeli cinsel birleşmeyi birçok kısa araya bölerek süreyi uzatmaktır. Yani erkek birkaç dakika aktif olup birkaç dakika dinlenmelidir. Kişinin kaç dakika dinlenip kaç dakika aktif olacağının belli bir standardı yoktur. Kişini kendi deneyimleri ile belirleyebileceği ve kişiden kişiye değişen zamanlardır. Bir süre sonra eşler bu süreyi ayarlayabilecek ve konuşmadan bile içsel bir tavırla durma ve devam etme zamanlarını belirleyebileceklerdir.

Bu metotta dikkat edilecek husus temponun düşürüldüğü aralarda da sevişmeye devam etmektir. Ön sevişme tarzında bedenin uyarılmasına devam etmek gerekir. Çünkü tamamen durmak kadın ve erkeğin motivasyonunun düşmesine neden olabilir. Eğer bu yöntem yanlış uygulanırsa erkeklerde sertleşme problemlerine neden olabilir. Yapılması gereken şey aktif cinsel birleşmeye ara verildiğinde bedensel teması kesmemek ve cinselliğe hazır bulunuş vaziyetini korumaktır.

İlginizi Çekebilir: Utangaçlık Nasıl Yenilir, 5 Sonuç Alıcı Yöntem

Erken boşalmayı engellemek için eşlerin diyaloğa girmeleri çok önemlidir

Cinsellik iki kişilik bir işbirliğidir. Başla, devam et, bekle gibi kısa ifadelerle daha renkli bir seks hayatı yaşanabilir. Konuşma dışında omuza dokunma, çeneye dokunma gibi belli anlamlara gelen hareketler belirlenerek de durma ve devam etme egzersizleri daha verimli yapılabilir.

Erken boşalma çiftleri psikolojik bunalımlara sürükleyebilir. Özellikle erkek erken boşalma sonrası özgüven kaybı yaşayabilir. Bu durumda eşlerin birbirine destek olmaları da çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki erken boşalma bir kusur değildir. Aksine öğrenilmesi gereken pratik bir yaşam deneyimidir. Ayrıca kişi bu konuda kendini ne kadar iyi yetiştirirse o kadar geç boşalacağını da bilmelidir.

Kondom kullanımı erken boşalmayı geciktirir

 Prezervatifin erken boşalmayı geciktirmesinin nedeni kondomun sıkıştırıcı özelliğidir. Erkeklerin bir kısmı kondomdan rahatsız olmaktadır. Kadınların bazıları da kondomla sevişmekten haz almamaktadır. Bu nedenle bu metot en son uygulanacak tekniklerden biri sayılmalıdır.

Prezervatif kullanımının orgazm olma süresini yaklaşık olarak beş dakika geciktirdiği ortaya çıkmıştır. Cinsel birlikteliğe kondom ile başlamak ve sonrasında kondomsuz devam etmek yararlı sonuçlar doğurabilir. 

Geciktirici kremler de erken boşalmayı engelleyen bir diğer araçtır

Piyasada çok farklı markalarda ve fiyatlarda kremler bulmak mümkündür. Önemli olan bu ilaçların doktor gözetiminde kullanılmasıdır. Erken boşalmayan sadece seks süresini uzatmayı düşünen çiftler de bu ilaçlardan kullanmaktadır. Önemli olan bu ilaçların kişiyi ne kadar mutlu ettiğidir. Ayrıca ilaçların yan etkilerinin olup olmadığı da doktora danışılmalıdır.

Erken boşalma sorunu ile sık sık cinsel ilişkiye girme arasında bir var mıdır?

Evet, bir kişinin cinsel ilişkiye girme sıklığı erken boşalma sorunu yaşamasında büyük etkiye sahiptir.

Bir kişinin farklı şahıslarla sık sık cinsel ilişkiye girmesi erken boşalmaya neden olabilir. Özellikle para karşılığı yapılan cinsel ilişkilerde erken boşalma riski çok fazladır.

Aynı şekilde uzun süre cinsel ilişkiye girmemiş insanlarda da cinsel birliktelikte erken boşalma ciddi bir sorun olarak öne çıkmaktadır.

Uzmanlar cinselliğin çok abartılı biçimde sıkça yaşanmasının da uzun süre seks yaşamına ara verilmesinin de erken boşalmaya neden olabileceğini ifade etmektedir. Bu gerçekten hareketle cinselliği doğal seyri içinde yaşamak en sağlıklı tercih olacaktır.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi Seti ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Şuraya tıklayıp bu değerli kitap setini hemen indirin. (Tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi'ni indirebilirsiniz.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir