Erkeklerin Hoşlanma Belirtilerini Öğrenin ve Şüphelerden Kurtulun!

Erkeklerin Duygularını Ele Veren En Önemli Hoşlanma Belirtileri

Acaba beni seviyor mu sevmiyor mu? Bana hangi gözle bakıyor? Onu etkilemeyi başardım mı? Benden hoşlanıyor mu yoksa sadece arkadaşça mı davranıyor?

Erkeğin size karşı hissettiği duygular hakkında sahip olduğunuz bu şüphelerden kurtulmanız mümkün. Yani artık “Seviyor mu sevmiyor mu?” biçiminde papatya falı açmanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey uzmanların sesine kulak vermek ve erkeklerin hoşlanma belirtileri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak.

İşte uzmanlara göre erkeklerin hislerinden emin olmanızı sağlayacak en önemli hoşlanma belirtileri

Ortak hobileriniz olduğu yalanına inanmayın!

Erkekler hoşlandıkları kadınla daha fazla zaman geçirmek için ortak hobiler yalanına sığınırlar. Kadınların hiç beklemedikleri alanlarda onlarla ortak hobileri olduğunu ifade ederek daha fazla birlikte zaman geçirme fırsatı yakalarlar.

Gerçekte erkekler ile kadınların zevk anlayışları ve hobileri birbirinden tamamen farklıdır. Bu nedenle geniş sosyal ortamlar dışında erkeklerle kadınların bir arada bulunması oldukça güçtür.

  • Hoşlanan erkek, sevdiği kadının yapmaktan hoşlandığı hobiler hakkında bilgi edinerek bu hobilere ilgi duyuyormuş gibi yapar. Böylece hem kadınla daha fazla zaman geçirir hem de birbirlerine benzedikleri algısını uyandırarak kadını etkilemeye gayret eder.

Hoşlanan erkek sadece kadının hobilerini araştırmakla yetinmez. Detaylı bir araştırma yaparak kadın hakkında önemli bilgiler öğrenir. Hoşlanan erkek, ilgi duyduğu kadın hakkında tahmin edilenden çok daha fazla bilgi sahiptir. Ancak erkekler bu bilgileri saklama eğilimi gösterirler ve araştırma yaptıklarını kimseye söylemezler.

Bunları bana niye anlatıyorsun ki?

Erkekler sadece çok fazla değer verdikleri kişilere kendi geçmişlerini anlatır. Çünkü erkeklerin geçmişleri onların en mahrem alanlarıdır. Özellikle çocukluk dönemleri onlar için bir hazine gibi kıymetlidir ve bu hazineyi sadece değer verdikleri insanlarla paylaşırlar.

  • Erkekler ayrıca hayalleri, aile yapıları ve korkuları hakkında da başka insanlara bilgi vermezler. Çünkü kendi ruhunu başka birisine açmayı zayıflık olarak kabul ederler. Ancak hoşlandıkları bir kişi söz konusu olunca kendilerini anlatmak için büyük istek duyarlar.

Bir erkeğin kendisi hakkında gereğinden fazla bilgi vermesi size “Beni yakından tanı. Ben senin sevebileceğin kadar özel bir insanım.” mesajı anlamındadır. Erkeğin kendisini bu şekilde ifade etmesi halinde sabırlı davranın ve hakkında uzun açıklamalar yapmasına fırsat verin. Unutmayın ki erkek kendisini anlattıkça size daha fazla bağlanacak ve size bağlandıkça da kendisi hakkında daha özel bilgiler verecektir.

Bakış süresi ve bakışların odaklandığı yer önemli

Erkekler bir kadından hoşlandıklarında ona diğer insanlara baktıklarından daha uzun süren bakışlarla bakarlar. Hatta onların kadına bu uzun bakışları çoğu zaman çevredeki diğer insanlar tarafından da fark edilir.

  • İki insan arasındaki normal bakışma süresinin ortalama 2-3 saniye olduğunu göz önünde bulundurun. Eğer bir erkek farkında olmadan bu süreyi aşar ve size 5-6 saniye süren bakışlarla bakarsa sizden hoşlanıyordur.

Erkeklerin hoşlandığını ifade eden bir diğer bakış özelliği ise odaklanma noktasının gözlerden kayarak kadının bedeni üzerinde gezinmesidir. Erkek kadının gözleri dışında bazen dudaklarına bazen de boynuna bakabilir. Bakışların bu şekilde kaymasının asıl nedeni hissettiği karşı konulamaz tutkulardır.

  • Erkeğin kadına çoktan gönlünü kaptırdığını gösteren bir başka bakış özelliği ise kalabalık ortamlarda kadını göz hapsinde tutmasıdır. Düğün, parti ve konser gibi alanlarda seven erkek aşık olduğu kadını devamlı gözleriyle takip eder. Çünkü bu ortamlarda koruma içgüdüsü harekete geçer ve kadını bir an olsun gözden kaçırmak istemez.

Kalabalık ortamlarda duygularından şüphelendiğiniz erkekle sık sık göz göze geliyorsanız duyguları hakkında artık herhangi bir şüphe duymayın ve size aşık olduğundan emin olun.

İki farklı ses tonu tercih etmek erkeklerin hoşlandığının işaretidir

Hoşlanan erkek sevdiği kadının yanında bambaşka bir ses tonu ile konuşmaya başlar. Kadın dikkatli bir gözlemci ise bunu hemen fark eder.

  • Erkekler karşılarında bulunan kişiye göre farkında olmadan ses tonlarını değiştirir. Erkekler günlük hayat içinde başka insanlarla konuşurken normalden gür ve güçlü bir sesle konuşurlar. Ancak sevdiği kadının yanında ses tonları yumuşar.

Hoşlanan erkeklerin sevdikleri kadının karşısında sadece ses tonları değişmez duruşları da değişir. Erkekler hoşlandıkları kadınlarla konuşurken hafifçe öne eğilirler. Ancak başka insanlarla yapılan konuşmalarda daha dik bir duruş sergilerler.

Yakasını ve kemerini düzelten erkek

Erkeklerin hoşlanma belirtileri içinde farkında olmadan en sık yaptıkları şey hiç kuşkusuz ki yakasını veya kemerini düzeltmektir. Erkeklerin büyük bir kısmı bu hareketin duyguların ifadesi olduğunu bilmez. Fakat bu hareket erkeğin hoşlandığının en önemli belirtilerinden biri kabul edilir.

  • Erkekler hoşlandıkları bir kadınla birlikte olduklarında eğer hissettikleri arzu cinsel bir nitelik taşıyorsa farkında olmadan kemerlerini düzeltirler. Şayet erkek karşısında bulunan kadınla iletişime girmekten çekiniyorsa ve hissettiği duygular onda bir gerilim yaratmışsa yakasını düzeltir.

Erkeğin bu hareketlerinin hoşlanma belirtisi kabul edilmesi için tik haline gelmemiş olması gerekir. Yani bu hareketler erkeğin her zaman ve her yerde yaptığı davranışlar olmamalı sadece hoşlandığı kağıdının karşısındayken yapılmalıdır.

Dokunma isteği

Erkekler hoşlandıkları her şeye dokunma isteği duyar. Çünkü kadınlarda hoşlanma daha çok görsel duyular ile ilgili iken erkeklerde bu dokunma ile açığa çıkar. Ayrıca kadınlarda sesler yani müzik önemli bir yer tutarken erkeklerin koku alma duyusu gelişmiştir. Yani kadınlar “görsel ve işitsel” iken erkekler “dokunma ve koklama” duyularına bağlıdır.

  • Erkekler günlük yaşamda hoşlandıkları kadının sırtına veya koluna farkında olmadan dokunurlar. Bazen de bizzat kadına dokunmak yerine onun bir eşyasına dokunurlar.

Erkekler bu davranışı sergilerken ne yaptıklarının farkında değildir. Çünkü bir şeyi elleriyle yoklamak erkeklerin en belirleyici doğal güdülerinden biridir. Özellikle alışveriş yapılırken erkeklerin satın aldıkları her şeye dokunmaları ve yeni bir varlıkla karşılaşırken ona mutlaka dokunmak istemeleri bu içgüdülerinden kaynaklanmaktadır.

Hoşlanan erkek sizi başkalarının yanında över

Erkekler aşık oldukları kadına iltifat etme konusunda oldukça yeteneksiz şahıslardır. Ağzı güzel laf yapan ve duygularını kelimelere dökebilen çok az erkek vardır. Böyle davranabilen erkekler de ne yazık ki oldukça çapkındır ve aynı anda birçok kadınla birlikte olmayı dener.

Erkeklerin büyük bir kısmı ise hoşlandığı kadının yüzüne karşı onu takdir etmekten çekinir. Ancak hissedilen yoğun duygular öyle ya da böyle dile gelmelidir. Erkek bu ihtiyacı başkalarının yanında sevdiği kadını överek giderir. Ancak bunu yaparken hoşlandığı kadının o ortamda olmaması gerekir.

  • Eğer sizin olmadığınız bir ortamda erkeğin sizi övdüğünü duyarsanız bu durum basit bir takdir etmenin ötesinde anlamlar taşır. Her şeyden önce erkeğin sizi farklı zamanlarda ve yerlerde de düşündüğünü gösterir. Bu durum ise başlı başına önemli bir hoşlanma belirtisidir.

Sizi en iyi dinleyen kişi odur ama…

Erkekler bir kadından hoşlanırlarsa onu bütün benlikleri ile dinlerler. Kadını daha fazla konuşturmak için cesaretlendirici sözler söylerler. Konuşma sırasında yargılayıcı bir tavır takınmazlar. Bu halleriyle kadının kendisini rahat hissetmesini sağlarlar. Böylece kadın kendisinden hoşlanan erkeğin yanında rahatça içini döküp konuşabilmektedir.

Hoşlanan erkeklerin bu denli anlayışlı dinleyiciler olmaları ne yazık ki uzun sürmez. Erkekler hoşlandıkları kadınla birlikte olmaya başladıktan sonra bu dikkatli dinleyici gider ve yerine duyarsız bir dinleyici gelir. Artık kadın ne konuşursa konuşsun bunu önemsemeyen ve kadının konuşmalarını geçiştiren bir erkek vardır. Erkeğin bu tavrı aşık olmadığı anlamına gelmez. Sadece erkeğin amacına ulaştığını ve sevdiği kadınla birlikte olmanın keyfini sürdüğünü gösterir.

Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem eseri indirmek ve hemen okumaya başlamak için şuraya tıklayın. (Tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Setini hemen indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

 

Dilerseniz Erkeği Mutlu Etmenin Yolları ve Erkekler Neden Aldatır başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir