Erkekleri Anlamak İstiyorsanız Bu Detayları Mutlaka Bilmelisiniz!

Erkekleri Anlamanızı Sağlayacak Harika Tüyolar

Kadınların en fazla zorlandıkları meselelerden birisi de hiç kuşkusuz ki erkekleri anlama çabasıdır. Çünkü uzun süre emek vermelerine rağmen kadınlar acı deneyimler sonucunda erkekleri anlamadıklarının farkına varırlar ve “Onu hiç tanıyamamışım, acaba nerede hata yaptım?” demekten kurtulamazlar.

Kadınların erkekleri anlayamaması ne yazık ki kadınların bu konudaki bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Çünkü kadınlar için erkekler “baba, kardeş, arkadaş, eş ve evlat” gibi sosyal hayat içinde tanınan bireylerin gözlemlenmeleri sonucunda anlaşılmaya çalışılır. Halbuki kendi dar çevresinde bulunan erkekleri gözlemleyerek erkekler hakkında genel bir yargıya ulaşmak doğru değildir.

O halde erkekleri anlama konusunda da “Eğitim şart!” diyoruz ve konu ile ilgili birbirinden ilginç detaylara başlıyoruz. İşte erkekleri anlama konusunda işinize çok yarayacak önemli tüyolar:

Kafalarının içinde kurgulanmış bir dünya vardır, o dünyayı yıkmaya çalışmayın!

Erkekler kadınlardan çok daha hayalperesttir. Kadınların hayalleri daha çok özel yaşamla alakalı iken erkeklerin hayalleri iş yaşamı veya kariyerle ilgilidir. Erkeklerin neredeyse tamamı ileride çok zengin ve başarılı olacağını düşünür.

Bazı erkekler bu düşleri sadece hoş bir kurgu olarak kabul edip oyalanırken bazıları hayallerine kavuşmak için çabalar. Kafasındaki hayali gerçekleştirmek isteyen erkek, çoğu zaman yanlış hatta saçma tercihlerde bulunur.

  • Dışarıdan bakan bir kişi erkeğin akla hayale sığmayacak planlar ve projeler peşinde koştuğunu düşünebilir. Ancak erkek bu hayalin gerçekleşeceğine gerçekten inanmaktadır. Zaten ona bütün bu anlamsız işleri yaptıran da hayallerinin gerçekleşeceğine duyduğu bu güçlü inançtır.

Erkeklerin kafalarındaki bu kurgu dünyasının saçma olduğunu ifade ederek hevesini kırmayın. Eğer erkeğin düşlerinin anlamsızlığını ona ifade ederseniz size tepki gösterecek hatta belki de sizden kopacaktır.

Erkeğin hayalleri ne kadar saçma sapan olursa olsun bunların erkek için özel olduğunu kabul edin. Erkek bu hayallerini gerçekleştirmek için uğraştığında ona destek olun. Eğer erkek kendi hatasının farkına varırsa “Ben zaten saçma hayaller peşinde koştuğunu biliyordum.” tarzında cümleler kurarak onu rencide etmeyin. Sadece ona moral verin ve hayallerini gerçekleştirmek için ne zaman harekete geçerse geçsin ona destek olacağınızı ifade edin.

Erkekler zannettiğinizden daha temiz ve daha tertiplidir

Erkeklerin dağınık ve kirli olduklarına dair görüş kesinlikle yanlıştır. Bazı erkekler özellikle evlendikten sonra eşlerinin arkalarını topladığını bildikleri için dağınık yaşamaya başlayabilir. Ancak erkekler gerçekte son derece temiz ve tertipli kişilerdir. Askeri kışlalara ve erkek öğrenci yurtlarına gidildiği zaman erkeklerin ne kadar düzenli oldukları kolayca görülebilir.

Erkekler birlikte olacakları kadının da temiz ve tertipli olmasını istemektedir. Eğer erkek sorumsuz, dağınık ve kirli bir kadınla karşı karşıya olduğunu bilirse tereddüt etmeden ayrılmanın yollarını arar. Çünkü erkek sadece düzenli ve temiz bir yaşam sürdürdüğünde mutlu olabilir.

Erkekleri arkadaşlarından ayırmayın

Erkeklerin sosyal çevreleri onlar için son derece önemlidir. Özellikle çocukluk arkadaşları ile aile bireyleri onların dünyasında özel bir yer tutar.

Erkekle sağlıklı ve güzel bir diyalog kurmak isteyen bir kadın onun arkadaşlarını ve aile bireylerini kendisine rakip olarak görmemelidir.

Yani kadın, erkeğe “Ya ben ya onlar?” dayatmasında bulunmamalıdır. Çünkü bu tarzdaki dayatmalarda erkeğin tercihi ne olursa olsun her zaman mutsuz olacaktır. Çünkü erkek için sevdikleri arasında bir seçim yapmak zorunda bırakılmak can sıkıcı bir durumdur.

Erkekleri anlamak isteyen bir kadın onların arkadaşları ile zaman geçirmeye ihtiyaçları olduğunu bilmelidir. Erkek evlenerek yeni bir yaşam tarzı benimsedikten sonra bile eski arkadaşlarını bırakmak istemez ve güzel diyaloglarını devam ettirmek ister.

Cinsellik zannettiğinizden daha önemli…

Cinsellik erkeklerin yaşamında kadınların zannettiğinden çok daha önemli bir yer tutar. Çünkü onlar için yataktaki performans sadece bedensel haz anlamı taşımaz. Cinsel güç kavramı onlarda özgüven ile ilişkili kabul edilir.

  • Erkeğin yatak odasında mutlu olmaması halinde bütün yaşamı olumsuz biçimde etkilenir. Erkek cinsel yaşamındaki iyi veya kötü durumları hayatının bütün aşamalarına yansıtır.

Kadınlar erkeklerin cinselliğe zannedilenden çok daha fazla değer verdiğini bilerek hareket etmelidir. Kadınlar için hayatın güzelliklerinden biri olan cinsellik erkeklerde bazen abartılı bir anlama kavuşarak hayatın en önemli alanlarından biri haline gelebilir.

Erkeğin cinselliğe verdiği bu önemi görmezden gelmeyin. Cinsel arzuları için erkeği suçlayarak ona farklı tavırlar göstermeyin. Ancak erkeğin aklına da uyuyup cinselliği yaşamın tek önemli gerçeği gibi algılama tuzağına da düşmeyin.

Erkeklerle rekabete girmeyin

Erkekle yeteneklerinizi ve zekanızı karşılaştıracak her türlü rekabetten uzak durun. Çünkü erkekler bir kişiyle rekabete girdikten sonra bütün her şeyi unuturlar ve karşılarında bulunan kişiye düşman kesilirler. Bu nedenle hiçbir şekilde erkeği karşınıza alıp onunla rekabete girmeyin. Çünkü erkek ile rekabete girmek sadece size düşman olmasına sebep olacaktır.

Eğer zekanıza yeteneklerinizle erkeği yenerseniz size karşı büyük kırgınlık duyacak ve büyük moral bozukluğu yaşayacaktır.

Erkekler cimri midir, yoksa tutumlu mu?

Erkekler tutumlu olduklarını söyleseler de buna inanmamak gerekir. Çünkü erkeklerin neredeyse hepsi cimridir. Evet erkekler kelimenin tam anlamı ile cimridir.

Peki, bu cimri adamı cömert biri haline getirmek mümkün müdür? 

Eğer bir kadın, erkeği cimri olmaktan vazgeçirecekse kesinlikle erkeği motive edecek bir duygudan faydalanmalıdır. Yani erkeğin cimriliğinden daha baskın olabilecek aşk, hırs, öfke, acıma duygusu, korku, arzu gibi bir motivasyon aracı erkeği alışveriş yapmaya zorlamalıdır.

Tabi bu motivasyon araçlarından en önemlisinin aşk olduğunu ve aşık erkeklerin diğer insanlara göre çok daha cömert olduğunu ifade etmek gerekir.

Erkekler hakkınızda tahmin ettiğinizden daha çok şey bilir

Erkekler ilgi duydukları kadınların hayatını en ince ayrıntısına kadar araştırmaktadır. Eğer bir kadına ilgi duyarlarsa adeta bir dedektif gibi hareket ederek kadın hakkında tüm önemli bilgileri öğrenirler. Ancak erkekler kadını yakından tanıdıklarını belli etmemeye özen gösterirler.

Erkekler, düşmanlık besledikleri kişilerin dahi yaşamını merak etmektedir. Kaldı ki yakın çevrelerinde onlara bir ilgi duyan bir kadın varsa vakit kaybetmeden araştırmalara başlarlar.

Bir erkeğin sizin hakkınızdaki duyguları ile ilgili net bir sonuca varmak istiyorsanız sizin hakkınızda araştırma yapıp yapmadığına bakmalısınız. Hoşlanan erkeklerin kadın hakkında detaylı bilgiler topladığını aksine ilgisiz erkeklerin ise çok duyarsız davrandığını ifade etmek gerekir.

Erkekler yalnız insanlardır

Erkeğin çevresinde çok fazla insan olmasına rağmen duygularını paylaşabileceği insan neredeyse yok gibidir. Bu nedenle bir erkeğin her zaman bir kadına göre çok daha yalnız bir yaşam sürdürdüğünü söylemek mümkündür.

Eğer bir kişi erkeğin yalnızlıktan kurtulması için çaba göstermeye başlarsa erkek onu kendisine kurtarıcı olarak seçecektir. Çünkü erkeğin yalnızlığını aşıp başka insanlarla sağlıklı diyalog kurmasının yolu aktif bir kadınla aşk yaşamasından geçer. Sosyal bir kişiyle evlenmek erkeklerin hayata bakışını ve yaşam tarzını büyük ölçüde değiştirmektedir.

Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem eseri indirmek ve hemen okumaya başlamak için şuraya tıklayın. (Tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Setini hemen indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

 

 

Dilerseniz Erkeği Baştan Çıkarmak ve Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir