Erkekler Neden Aldatır, 5 Kadının İlginç Deneyimleri

Erkekler Neden Aldatır Sorusuna Verilen İlginç Yanıtlar

Erkekler neden aldatır sorusunu bugüne kadar kimler yanıtlamadı ki? İlişki koçları, psikologlar, iletişim uzmanları ve daha pek çok kişi…

Ancak biz bu yazımızda erkekler neden aldatır sorusuna farklı bir pencereden bakmanın daha doğru olacağını düşünerek bu kötü deneyimi yaşayan 5 kadının görüşlerine yer verdik.

Umuyoruz ki bu sıkıntılı süreci yaşayan kadınların deneyimleri konu hakkında size çok değerli bilgiler verecek ve kendi yol haritanızı çizmenizde size yardımcı olacaktır.

İşte 5 farklı kadının kendi yaşam deneyimleri ile erkekler neden aldatır sorusuna verdikleri yanıtlar

L… Hanım, erkekler neden aldatır sorusuna hem pişmanlık hem de sitem ile yanıt veriyor

Onu ihmal ettim ama beni aldatması gerekmiyordu

Eşimin beni aldatmasına biraz da ben sebep oldum. Çünkü bütün benliğim ile kendimi işime verdim ve kocamı ihmal ettim. Şimdi dönüp baktığımda hatalı davranışlarımı daha net görebiliyorum. Ama yine de beni aldatmasını bir türlü içime sindiremiyorum. Ayrılık kararı verseydi bunu anlayışla karşılardım ve bu kadar yıpranmazdım.

Evlendiğimizde üniversiteye yeni girmiştim. Yükselmek için durup dinlenmeden çalıştım. Tezler, konferanslar, araştırmalar derken kocamı çok fazla ihmal etmişim. Beni aldattığını öğrendiğimde çoktan iş işten geçmişti. Çünkü ben kocamın ilişkisinden haberdar olduğumda aylardır birliktelerdi ve kendi mutlu dünyalarını çoktan kurmuşlardı.

D… Hanım, erkekler neden aldatır sorusuna bir anısını aktararak yanıt veriyor

Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını o gün anladım

Beni aldatması diğer çiftlerden çok farklı oldu. Çünkü beni aldattığında tam 13 yıldır evliydik. İki çocuğumuz vardı ve bir gün aldatılacağım aklıma dahi gelmezdi.

Beni çocuklarımızla birlikte gittiğimiz bir aile otelinde aldattı. Birlikte olduğu kadın da ailesi ile gelen evli bir şahıstı. İkisi de çocukları ile birlikte tatil yaptıkları mekanı aldatma yerine çekinmeden çevirebilecek kadar gözü karaydı.

Tatilin ikinci günü tanıştığımız aile de bizim gibi mutlu mesut görünüyordu. Ancak ben tanıştığımız bu aile ile vedalaşmadan hemen önce kocamın kadınla bakışmasına şahit oldum. Bu bakış her zamankinden farklıydı. Ben eşimin o günkü yüz ifadesini tanımlamak için uygun kelimeleri pek bulamıyorum. Ama her zamankinden daha güler yüzlü olmasına rağmen daha keskin daha doğrusu daha vahşi bakışlarla bakıyordu. İşte ben o gün eşimin başka bir kadından hoşlandığını kabul etmek zorunda kaldım.

Birkaç gün boyunca o kadın ile kendimi karşılaştırdım durdum. Aramızdaki fark ben çoktan bir anne olmuştum, o kadın ise sadece dişi özelliklerini gösteriyordu. Kocam, çocukları için benim gibi bir anneleri olsun istiyordu ama aynı zamanda öyle dişi bir kadın da istiyordu. Tatilimizi apar topar kesip dönmemiz kocamın aldatmasına şahit olmamla gerçekleşti. Tatil dönüşünde ailem ve arkadaşlarım olayı her ne kadar küçük bir kaçamak olarak gösterip ayrılmamamı istedilerse de ben onu affetmedim ve ayrılık kararı aldım.

A… Hanım, erkekler neden aldatır sorusunu kendi yaşadıklarından hareketle yorumluyor

Her konuda ondan üstündüm, beni aldatmaktan başka çaresi yoktu

Bence beni kıskandığı için aldattı. Çünkü ben her konuda ondan üstündüm. Benimle birlikte iken her anlamda eziliyordu.

Eski eşim pek yakışıklı bir adam sayılmazdı. Oysa ben gittiğimiz her yerde bütün bakışların çevrildiği güzel bir kadındım. Üstelik eşimden birkaç santim uzunum. Onun mesleğinden daha prestijli bir meslek yapıyorum. Aile ve sosyal çevrem onunkinden her anlamda üstün. Zaten evlenme kararı aldığımızda herkes bana layık olmadığını söylüyordu. Ama ben kimseye kulak vermedim ve onunla evlendim. Neticede beni sekreterim ile aldattı. Sekreterim ondan 10 yaş küçük, aklı bir karış havada, kendisini bile tanımayan bir kız.

Eğer onunla birbirine yakın özelliklerimiz olsaydı muhtemelen eşim beni aldatmazdı. Ama adam her konuda benden geri kalıyordu. Kendisini bulmak için daha doğrusu özgüven sahibi olmak için beni aldattı. Eğer beni aldatıp ayrılmasaydı her geçen gün benim ağırlığım altında biraz daha ezilecekti.

Başıma gelenlerden sonra aldatılan kadınları gözlemlediğimde benim durumumda olan pek çok kadın gördüm. Yani erkekler eşleri kendisinden üstün olduğunda aldatma eğilimi gösteriyorlar.

Z… Hanım, asıl sorunun yatakta uyumu yakalayamamak olduğunu söylüyor

Hiç aşkla yatağa girmedik ki!

Aramızda ten uyumu diye bir şey yoktu. Ben 4 yıllık evlilik sürecimizde bir kere dahi cinsel doyuma ulaşamadım. Onun da cinsel ilişkiden zevk aldığını düşünmüyorum. Aramızdaki bedensel kopukluk o kadar fazlaydı ki bazen haftalarca birlikte olmuyorduk.

Ben onunla nasıl evlendiğimi dahi bilmiyorum. Her şey o kadar ani gelişti ki neler olup bittiğini bir türlü çıkaramıyorum. Arkadaş ortamında tanıştık. Kısa sürede aileler tanıştı. Sonra küçük bir nişan ve ardından düğün oldu. O dönemde birisi bana gerçekten aşık olup olmadığımı sormadı. Sanki onunla evlenmemiz herkes için daha hayırlı olacakmış gibi bir durum vardı. Sonuçta evlendik ama mutlu olamadık.

Eşimle ben hiçbir zaman birbirini tutkuyla arzulayan iki kişi olmadık. Ben evlilik sürecinde bir gün dahi parfüm sıkarak yatağa girmedim. O da bir gün dahi olsun yatakta bana iltifat etmedi.

Aramızdaki kopukluk her alanda olmasına rağmen beni en derinden etkilediği yer yatak odasıydı.

Biz üniversiteden arkadaş olan üç kız aynı dönemlerde evlendik. Onların eşleriyle yaşadığı şeyleri duydukça ilişkimizdeki sorunların ne kadar büyük olduğunu daha iyi anlıyordum.

Ben tam çözüm yolları bulup evliliğimi kurtarmayı hedeflerken o benden önce davrandı ve bu sıkıcı birlikteliği beni aldatarak aşmaya çalıştı. Ancak duyduğuma göre şu anki evliliği de iyi gitmiyormuş. Zaten onun herhangi bir kişiyle mutlu birliktelik yaşaması hiçbir şekilde mümkün değil. Çünkü adam aynı yatakta bile sizinle arasına mesafe koymayı biliyor. İşin garip tarafı aldatılması gerekirken kendisi aldatıyor.

E… Hanım, erkekler neden aldatır sorusunu kaşlarını çatarak yanıtlıyor

O kötü niyetli kadının büyüsüne kapılıp gitti, ben ise yeniden özgürlüğüme kavuştum

Erkekler neden aldatır sorusunun cevabı bence çok basit. Erkekler aldatır çünkü hemcinslerimiz olan bazı kadınlar bize gerçek anlamda düşman olur ve kocamızı elimizden almak için her şeyi yapar. Benim başıma da aynısı geldi. Saf ve biraz da aptal olan kocam o kadının büyüsüne kapılıp gitti. Ben ise özgürlüğüme kavuştum.

Şu an dönüp geriye baktığımda bu aldatma olayında kendime zerre kadar suç bulmuyorum. Çünkü ben ilişkinin bana yüklediği bütün sorumlulukları yerine getiriyordum. Hatta aşkımı renklendirmek için büyük çaba sarf ediyor ve kocamı mutlu etmek için her yolu deniyordum.

Eşim de çok zeki ve karizmatik olmamasına rağmen kötü bir adam sayılmazdı. Belki de biz onunla mutlu bir evlilik sürdürebilirdik. Her şeyden önce iyi niyetliydi ve temiz bir kalbi vardı. Ancak karşısına çıkan kadın iyi niyetten yoksundu ve evli bir erkeği ayartmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Sonuçta başarılı da oldu.

Erkekler neden aldatır sorusu cevaplandığında bazı kadınlar hemen kendilerini suçluyorlar ve kendi hatalarını dile getiriyorlar. Bazı kadınlar ise aldatan eşlerini bir türlü affedemiyorlar ve ona düşman kesiliyorlar. Bence bu iki yaklaşım da doğru değil. Erkeklerin aldatmasının en büyük nedeni içimizden çıkan ve kocalarımızı elimizden olan öteki kadınlardır. Bizim için tehlike ne hayatın monotonlaşması ne erkeğin orta yaş bunalımıdır. Bizim hazırlıklı olmamız gereken en büyük tehdit ne yazık ki benim başıma da geldiği gibi öteki kadınlardır.

Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem eseri indirmek ve hemen okumaya başlamak için şuraya tıklayın. (Tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Setini hemen indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

 

Dilerseniz Seven Erkek Nasıl Davranır ve Erkekler Yatakta Ne İster başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir