Erkeği Mutlu Etmenin Yollarını Öğren ve Onu Kendine Bağla!

Erkeği mutlu etmenin en ilginç ve en pratik yolları

Erkeklerin mutluluk anlayışları ile kadınların mutluluk algıları birbirinden tamamen farklıdır. Bu nedenle erkeği mutlu etmek isteyen bir kadın kesinlikle empatiye başvurmamalıdır. Erkek bütün duygu ve düşünceleri ile bambaşka bir dünyadır ve bu dünyayı iyi tanımak gerekir.

Peki erkeği mutlu etmek isteyen bir kadın hangi yollara başvurmalıdır? Erkekler nelerden hoşlanır, nelerden nefret eder? Hangi taktikleri denersem erkeği mutlu ederek kendime bağlayabilirim?

Yanıtları sizler için araştırdık. İşte ilişki koçları ile sosyal iletişim uzmanlarına göre erkekleri mutlu etmenin en pratik yolları

Onu kıskandığını göster ama özgür bırak!

Bir erkeği mutlu etmek istiyorsanız kesinlikle onu özgür bırakmalısınız. Çünkü erkekler denetlendiklerini hissettikleri anda büyük tedirginlik yaşarlar ve hissettikleri yoğun baskıdan ötürü mutlu olamazlar. Bu nedenle erkeği özgür bırakmanın onu mutlu etmek anlamına geldiğini asla aklınızdan çıkarmayın.

Özgür olmak isteyen erkeğin kıskanılmak konusunda daha farklı bir tavır sergilemesi ise oldukça ilginçtir. Erkekler hoşlandıkları kadın tarafından kıskanılmak isterler. Kıskanılan erkek sevildiğini düşünür ve kendisine değer verildiğine inanır.

Erkeği mutlu etmek isteyen bir kadın kıskandığını açıkça ifade etmeli ancak bu kıskançlığı bir baskı aracı haline getirmemelidir.

Erkeği mutlu etmek istiyorsanız ona yük olmayın aksine onun yükünü paylaşın!

Geleneksel toplum yapısında ne yazık ki kadınlar tüm sorumlulukları erkeklere yükler ve kendileri bir kenara çekilir. Erkek başta maddi sorunlar olmak üzere tüm problemleri tek başına omuzlamak zorunda kalır. Bu ağır yükler altında ezilen erkek mutlu olmayı adeta unutur.

Erkeği mutlu etmek istiyorsanız hayatın her alanında elinizi taşın altına koymayı bilmelisiniz. Erkekle sorumlulukları paylaşmalı, onun yükünü hafifletmeli ve erkeğin de mutlu olmak için fırsat bulmasını sağlamalısınız.

Güzelliğiniz ve zarafetiniz ile göz kamaştırın!

Erkekler güzel kadınlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyar. Ancak bu mutluluk sadece erkeğin kişisel beğenileri ile alakalı değildir. Erkekler sosyal ortamda güzel bir kadınla birlikte göründüklerinde kendilerini daha iyi hissederler. Çünkü erkekler için güzel bir kadınla birlikte olmak “başarı ve özgüven” kavramları ile yakından ilişkilidir.

Devamlı bakımlı ve şık olmanız erkeği duygusal anlamda tatmin edeceği gibi sosyal ortamda da kendisini mutlu hissetmesini sağlayacaktır.

Erkeklerin de iltifat edilmeye ihtiyaçları vardır

Erkekler de en az kadınlar kadar güzel sözlerden hoşlanır. Erkeklere iltifat etmek duygu dünyalarını tamamen değiştirir ve onların çok farklı bir ruh haline bürünmelerini sağlar.

Erkekler iltifat konusunda kadınlardan farklı özelliklere sahiptir. Her şeyden önce erkek bizzat kişiliğinin değil yaptığı işlerin övülmesini ister. Erkeğin boyu posu üzerine iltifatlarda bulunmak yerine başarılı olduğu bir işi takdir ederseniz onu çok daha fazla etkilersiniz. Ayrıca kalabalık ortamlarda erkeğe ne kadar güvendiğinizi ifade etmeniz ve onu yüceltmeniz de erkeğin çok fazla hoşuna gidecektir.

Ona herkesten farklı davran ki kendisini özel hissetsin!

Erkekler çok dikkatli gözlemcilerdir. Sizin kiminle nasıl konuştuğunuz, insanlara nasıl davrandığınız, olaylar karşısındaki tutumunuz kısacası tüm davranışlarınız onlar tarafından en ince noktasına kadar gözlemlenir. Erkek 24 saat boyunca çalışan bir kamera gibi dikkatini üzerinizde toplar ve tüm hareketlerinizi kaydeder.

Bir erkek, kadının kendisine herkes gibi mi yoksa farklı biçimde mi davrandığını çok fazla önemser. Çünkü bir kişiyi sevmek ona herkesten farklı davranmayı gerektirir. Erkekler de hoşlandıkları kadının kendisine diğer insanlardan farklı biçimde davranmasını arzulamaktadır.

Erkeğe bakışınız, ona dokunmanız, ona yönelik yaptığınız hitaplar ve günlük hayatın diğer tüm uygulamalarında sevdiğiniz erkeğe farklı davranın. Erkek diğer insanlardan farklı bir konumda olduğunu anlarsa bundan büyük bir haz alır. Tabii günlük hayatın koşuşturması içinde erkeğe her alanda farklı davranmak zor olabilir. Ancak hiç olmazsa bazı özel diyaloglarla erkeğe herkesten farklı olduğu açık biçimde gösterilmelidir.

Hayallerine saygı duyuyorum

Erkekler hayallerinin peşinden koşan insanlardır. Onların hayalleri duygusal yaşamla ilgili olmayıp daha çok gelecekte planladıkları başarılarla ilgilidir. Ancak çoğu zaman erkeklerin gelecekle ilgili bu planları gerçekçi olmaktan çok uzaktır. Bazı erkeklerin gerçekleştirmeyi umdukları bu hayalleri komik hatta anlamsız olabilir.

Erkeği mutlu etmek istiyorsanız onun bu hayalleri konusunda yargılayıcı bir tavır içine asla girmeyin. Ona saygı duyduğunuzu gösterin. Hatta ne kadar anlamsız olursa olsun hayallerini gerçekleştirme yolunda ona destek olun. Siz erkeğin hayallerine saygı duyup onu destekledikçe erkek size “hayallerindeki kadın” gözüyle bakacaktır.

Erkeklerin alışkanlıkları…

Erkekler için bazı alışkanlıklara sahip olmak hayatı rahat yaşamak anlamına gelir. Erkekler alışkanlıklarından vazgeçmek zorunda kalırlarsa ciddi biçimde sıkıntı yaşarlar. Çünkü farklı bir yaşam tarzına alışmaları oldukça zordur.

Özellikle evliliğin ilk dönemlerinde erkeklerin önceki alışkanlıklarından kurtulmasını istemek onları tedirgin etmektedir. Alışkanlıklarından kurtulması istenen erkek sanki çok değerli bir varlığını kaybediyormuş hissine kapılır.

Eğer erkeğin kendisine ve size zararı dokunacak kötü bir alışkanlığı varsa elbette ki bundan kurtulması için çaba sarf etmek gerekir. Ancak böyle bir durum söz konusu değilse erkeğin günlük hayattaki normal alışkanlıkları konusunda çok fazla dayatmacı olmak doğru değildir ve erkeğin mutsuz olmasına neden olur.

En önemli konuları bile açık ve net biçimde dile getirin

Kadınlar arasında erkeklerin eşref saatlerinin olduğu ve bu saatlerde erkekle ciddi konular konuşmanın daha faydalı olduğu görüşü vardır. Gerçekten de erkeklerle uykusuz, aç veya stresliyken konuşmanın mantıklı olmadığını ifade etmek gerekir. Çünkü erkekler böylesine gergin durumlarda dikkatlerini toplayamazlar ve önemli konularda sert tepkiler vererek kırıcı olurlar. Bu nedenle ciddi meseleler konulacaksa erkeğin kendisini rahat hissettiği vakitleri tercih etmek en doğru yol olacaktır.

Ancak erkeğin eşref saatinde ciddi bir mesele konuşacaksınız mümkün olduğu kadar açık ve net bir dil tercih etmelisiniz. Eğer sözü evirip çevirirseniz bu durum erkeğin canını sıkacak ve deyim yerindeyse erkeğin “eşref saatinin eşek saatine dönmesine” neden olacaktır. Erkekler kendileri ile konuşulacak her türlü meseleyi göğüsleyebilecek kişilerdir. Konuşulan konu hoşlarına gitmese bile birkaç dakikada kendilerini toparlayıp mantıklı kararlar verebilirler. Ancak kadın sözü dolandırıp durursa ve bir türlü asıl mevzuya gelmezse bu durum erkeğin bütün psikolojisinin alt üst olmasına neden olabilmektedir.

Renkli ve güzel bir cinsel yaşam erkeğin mutlu olmasını sağlar

Erkeklerin cinsel yaşama bakışları kadınların zannettiğinden çok daha önemlidir. Bir erkeğin yatakta mutlu olması tüm yaşama pozitif bakmasını sağlar. Aksine bir erkek cinsel yaşamda mutlu değilse hayatın tüm alanlarında da mutsuz olur ve çevresindeki insanları da mutsuz eder.

Sadece cinsel yaşamı güzel olduğu için hayatın diğer tüm alanlarındaki sorunları büyük bir moral gücü ile çözmeye çalışan erkekler vardır. Benzer şekilde hayatta her şeye sahip olmasına rağmen yatakta mutlu olmayan erkeklerin kendilerini kötü hissettikleri de bilinmektedir.

Erkeği mutlu etmek istiyorsanız cinsel yaşamın erkekler için taşıdığı özel anlamın farkında olmalısınız. Erkekler için cinsel birlikteliğin sevgi paylaşımı, özgüven kazanma, yeterlilik duygusu ve değer görmek gibi pek çok farklı anlama geldiğini bilmeniz bu konuda yol gösterici olacaktır.

Sadık olun, sadık olmasını isteyin!

Erkekler birlikte oldukları kadının sadık olmasını ister. Sadakat erkeklerin bir ilişkide aradıkları en önemli değerdir. Erkek sevdiği kadının kendisini aldatıyor olma ihtimalini bile düşünmek istemez. Böyle bir şüphe dahi erkeklerde büyük yıkıma yol açar.

Eğer erkeğe sadık olduğunuzu gösterirseniz size çok özel bir gözle bakmaya başlayacaktır. Erkeğin bir kadını bütün ruhuyla benimsemesi onun sadakatinden emin olmasına bağlıdır.

Kadından sadık olmasını isteyen erkekler ne yazık ki sadakat konusunda çoğu zaman dürüst davranamazlar. Erkeğin sadakat konusunda zayıf bir karakteri vardır ve her an aldatmaya meyillidir. İşte erkeği bu olumsuz davranıştan uzak tutmanın yolu ise aşk yaşamını her zaman renkli kılmak ve erkeği kendine bağlamayı bilmekten geçmektedir.

Erkeği mutlu etmek istiyorsanız sadık olduğunuzu göstermeli ve aynı hassasiyeti erkekten beklediğinizi de açıkça yansıtmalısınız. Ancak bu konuyu çok fazla gündeme getirmenin doğru olmadığını da ifade etmek gerekir. Çünkü sadakat konusunun çok fazla dile getirilmesi çiftler arasında bazı kavramların değer yitirmesine neden olur. Bu nedenle uzmanlar sadakat konusunun sevgililer arasında konuşulmasından ziyade tutum ve davranışlar ile gösterilmesini tavsiye etmektedir.

Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem eseri indirmek ve hemen okumaya başlamak için şuraya tıklayın. (Tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Setini hemen indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

 

Dilerseniz Eski Sevgili Nasıl Unutulur ve Erkeği Aşık Etmenin Yolları başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir