Çok Güçlü Olduğu Kanıtlanan 3 Muazzam Korunma Duası

Korunma Duası Nedir Nasıl Yapılırsa Etkili Olur ve Nelere Riayet Edilir?

İnsanlar genel olarak kötülüklerden ve belalardan korumak isterler. Bazen bu durum kişilerin psikolojisini olumsuz etkileyerek herkesten zarar görecekleri hissi yaşatabilir. Fitne, dedikodu, büyü, nazar gibi bazı kötülükler de insanları oldukça olumsuz etkileyerek normal yaşamlarına adapte olmalarını zorlaştırabilmektedir.

  • Her Müslüman birey, dua ederek yaşadığı türlü sıkıntılardan kurtulacağını bilir. Bu nedenle kullar korunma duasını sıklıkla okuyarak her türlü kötülük ve belaya karşı Allah’ın korumasını talep ederler. Dua Allah ve kulunu birbirine yanaştıran ve aradaki engelleri kaldıran çok güçlü bir bağdır. Bu bağ sayesinde Allah kullarının sıkıntıları için kendisine dua ederek yardımcı olmasını dilemelerini beklemektedir.

İnanan kullar her derdin devasının ve her çıkmazı feraha ulaştıracak olanın sadece Allah olduğunu bilirler. Unutmayınız ki Allah kullarına merhamet eden ve onları her şeyden koruyup kollayan ve çeşitli nimetleri verendir. Bu nedenle size şah damarınızdan bile yakın olan, kalbinizde ne var ise bilen Allah’tan korunma istemek için çekinmeyiniz ve korunma duası ile hayatınızı muhafaza ediniz.

Korunma Duası Hangi Durumlarda Okunmalıdır?

İnsanlar pek çok kötülük ve belalardan korunmak istemektedirler. Bu nedenle korunma duası oldukça sık okunan bir duadır. Bu güçlü dua sayesinde insanlar büyülerden, nazardan, hastalıklardan, fitneden, dedikodulardan ve her türlü beladan korunmaktadırlar. Eğer bu konularda bir sıkıntı hissediyor iseniz mutlaka bu duayı okumalısınız.

Korunma Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

İslam âlimleri korunma duası aracılığı ile inanan kulların dünya üzerinde yaratılmış olan tüm kötülük ve belalardan korunmak için okunması gerektiğini söylemektedirler. Dua inanan kişiler için kötülük ve belalara karşı bir zırh görevi görmektedir.

Korunma duası olarak bilinen bazı dualar Kuran’da yer aldığı için abdestli olarak okunması uygun görülmektedir. Ayrıca duaların kabul edildiği vakitlerde ve yine kıbleye dönerek bu duaların okunması oldukça makbuldür. Duanızın tesirini artırmak adına duaya başlamadan evvel mutlaka istiğfar etmelisiniz. Ayrıca yine Peygamberimize salât ve selam getirerek onu da dualarınıza aracı tayin etmeniz çok daha kısa zamanda cevap bulmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Yazı: Miftahul Cennet Duası İnsanların Hayatını Değiştiriyor

Korunma Duası Nasıl Yapılmalıdır?

İnsanları kötülükten ve beladan korumak için birkaç farklı korunma duası bulunmaktadır. Bu duaların belirli sayılarda yapılması uygun görülmektedir. Tevbe Suresi, korunma adına en çok okunan duaların başında gelmektedir. Tevbe Suresi son ayeti her gün istenilen zaman 7 defa okunmalıdır.

Tevbe Suresi’nin Son Ayeti Şöyledir:

“Fe-in tevellev fekul hasbiya(A)llâhu lâ ilâhe illâ hu(ve)(s) ‘aleyhi tevekkeltu vehuve rabbu-l’arşi-l’azîm.”

Tarık Suresi 4 numaralı ayet, Haşr Suresinin 22, 23, 24 numaralı ayetleri,  Bakara Suresinin 255 numaralı ayeti en çok okunan korunma dualarındandır. Bu duaları belli sayılara göre okuyarak üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Tarık Suresi 4. Ayet Şöyle:

“İn kullu nefsin lemmâ aleyhâ hâfız.”

Haşr Suresi 22, 23 ve 24. Ayetler Şöyle:

“Huvallahullezi la ilahe illa huve, alimul gaybi veş şehadeh, huver rahmanur rahim. Huvallahullezi la ilahe illa huve, elmelikul kuddusus selamul mu’minul muheyminul azizul cebbarul mutekebbir, subhanallahi amma yuşrikun. Huvallahul halikul bariul musavviru lehul esmaul husna, yusebbihu lehu ma fis semavati vel ard ve huvel azizul hakim.”

Bakara Suresinin 255. Ayeti Yani Ayete’l-Kürsi ise Şöyledir:

Korunma Duasının Türkçe Anlamı

İnanan kullar Tevbe Suresinin son ayetini okuduklarında, kimse dedikodunuzu yapmaz, çevrenizde önemli insanlarca kabul edilirsiniz, gittiğiniz her yerde hem siz hem oradakiler korunur, belalardan ve her türlü kötülükten korunursunuz. Bu duayı 2467 kez okursanız şeytanın her oyunundan ve kötülüğünden korunursunuz.

  • Tarık Suresi’nde ise 4 numaralı mübarek ayeti okuyanlar, tüm nefislerin bir gözeteni ve koruyanı mutlaka vardır demektedirler. Bu sayede korunma başlamaktadır.

Haşr Suresini okuduğunuzda ise “Allah’tan başka ilah yoktur. Allah her şeyi gören, bilen, işitendir. Allah her şeyin tek sahibidir. Kullarını gözeten, koruyan, güven içinde yaşatan, istediğini istediğine veren ve tek olandır. Allah yoktan yaratandır. Söylenen en güzel adlar sadece ona aittir. Yer gök Allah’ı tesbih eder. Allah mutlak güce sahip olan ve tek hikmet sahibi olandır.” demiş olacaksınız ve Allah’ın izniyle korunma sağlayacaksınız.

Bakara Suresi’nde (yani Ayete’l-Kürsi’de) ise, “Allah’tan başka ilah yoktur. Allah asla uyumaz ve uyuklamaz. Allah Kayyumdur. Yer gök Allah’ındır. Allah’tan başka şefaat edecek yoktur. Allah her şeyi bilendir. Allah kullarına ne kadar ilim lütfetmiş ise sadece o kadarını öğrenirler. Allah yer ve göğe hükmedendir. Allah yeri göğü kollar, korur ve bu Allah’a asla zor gelmez. Allah en yüce ve tek büyük olandır.” manası bulunur ve bu mübarek ayet, herkesi koruduğu gibi sizi de koruyacak inşâallah.

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki mucizevi yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu muhteşem kitabı indirip hemen okumaya başlamak için tıklayın. (Buraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.)

Telefonun ekranını döndürüp yorumları daha net bir şekilde okuyabilirsiniz:

Gideceğiniz sayfada daha nice mucizevi yorum sizi bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir